
Контрольована громадянами Литви нідерландська компанія Modus Energy International B.V. ініціювала проти України арбітраж за порушення її прав як інвестора в поновлювані джерела енергії, повідомляють Патріоти України з посиланням на elektrovesti.
В Україні ця компанія володіє трьома СЕС загальною потужністю 47 МВт в Житомирській і Івано-Франківській областях. Український Мін'юст отримав повідомлення про арбітраж 23 березня.
Суперечка ініційований через порушення Україною Договору про Енергетичну хартію.
Попередня сума, яку він вимагає грошової компенсації € 11,5 млн євро.
Modus Energy International B.V., а точніше три її дочірніх компанії болохівських Солар Парк 1 і 2, а також Солар Залуква, влітку 2020 відмовилися підписувати Меморандум з урядом про добровільне зниження «зеленого» тарифу на 15%.
Інвестор стверджує, що навіть не підписавши Меморандум, гарантовано покупець все одно «змусило» його підписати додаткову угоду до договору купівлі-продажу електроенергії про зниження тарифу, пригрозивши розірванням договору.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...