Сало в Україні стрімко стає делікатесом через зростання його вартості. Теперішні ціни на сало в Україні роблять цей продукт недоступним або малодоступним для більшості пересічних громадян. Тим часом, експерти кажуть, що до нового року сало ще має подорожчати, зазначають Патріоти України.
В Україні, вслід за рештою продуктів, зростають ціни на сало. Головний "український наркотик" за вартістю вже наздогнав, а у деяких випадках і перевищив м'ясо. При цьому ціни на сало продовжують зростати, і не знати, коли зупиняться.
Ціни на сало рушили вгору ще навесні цього року, а восени вони просто злетіли, відзначають усі, хто небайдужий до цього продукту і не уявляє свого холодильника без добрячого замороженого шмату сала. Втім, тепер більшість громадян може купувати сало лише шматочками, адже ціни дуже кусаються. На київських ринках найдешевше і найтонше сало коштує майже по 100 гривень за кіло, а за найкраще продавці правлять до трьох сотень.
"Сало дуже зросло в ціні, тому що підвищилася ціна живої ваги, що стартує від 150 до 180 грн за кілограм", – говорить продавщиця одного зі столичних ринків.
Ринок свинини в Україні, який переважно підтримується за рахунок приватного сектору, цьогоріч зазнав великих втрат, каже експертка зі свинарства Асоціації тваринників України Ольга Махно. Багато поголів'я було винищено і не поновлено через те, що цей бізнес став неприбутковим.
Причин цьому декілька: зростання цін на корми, ріст тарифів на енергоносії, здорожчання транспортних витрат. Усе це в підсумку призвело до зростання собівартості свинини і сала зокрема. Перебиває ціну українським виробникам також дешевий імпорт, який значно менше вартує, ніж наш вітчизняний продукт.
Отже, за прогнозами експертів, ціни на сало не падатимуть – для цього немає ніяких передумов. Навпаки, ближче до новорічних свят сало неминуче додасть у ціні ще від 5 до 10 відсотків.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....