Сало в Україні стрімко стає делікатесом через зростання його вартості. Теперішні ціни на сало в Україні роблять цей продукт недоступним або малодоступним для більшості пересічних громадян. Тим часом, експерти кажуть, що до нового року сало ще має подорожчати, зазначають Патріоти України.
В Україні, вслід за рештою продуктів, зростають ціни на сало. Головний "український наркотик" за вартістю вже наздогнав, а у деяких випадках і перевищив м'ясо. При цьому ціни на сало продовжують зростати, і не знати, коли зупиняться.
Ціни на сало рушили вгору ще навесні цього року, а восени вони просто злетіли, відзначають усі, хто небайдужий до цього продукту і не уявляє свого холодильника без добрячого замороженого шмату сала. Втім, тепер більшість громадян може купувати сало лише шматочками, адже ціни дуже кусаються. На київських ринках найдешевше і найтонше сало коштує майже по 100 гривень за кіло, а за найкраще продавці правлять до трьох сотень.
"Сало дуже зросло в ціні, тому що підвищилася ціна живої ваги, що стартує від 150 до 180 грн за кілограм", – говорить продавщиця одного зі столичних ринків.
Ринок свинини в Україні, який переважно підтримується за рахунок приватного сектору, цьогоріч зазнав великих втрат, каже експертка зі свинарства Асоціації тваринників України Ольга Махно. Багато поголів'я було винищено і не поновлено через те, що цей бізнес став неприбутковим.
Причин цьому декілька: зростання цін на корми, ріст тарифів на енергоносії, здорожчання транспортних витрат. Усе це в підсумку призвело до зростання собівартості свинини і сала зокрема. Перебиває ціну українським виробникам також дешевий імпорт, який значно менше вартує, ніж наш вітчизняний продукт.
Отже, за прогнозами експертів, ціни на сало не падатимуть – для цього немає ніяких передумов. Навпаки, ближче до новорічних свят сало неминуче додасть у ціні ще від 5 до 10 відсотків.
В Україні розробляють спеціальні механізми підтримки осіб старшого віку, серед яких, зокрема, виплати додаткових сум при досягненні 65 років. В цілому підтримка людей старшого віку передбачає три складові, розповіла міністерка соціальної політики Оксан...
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії, передають Патріоти України. Коментар Грема з’явився на тлі того, як президе...