Унікальна операція: Український "Руслан" доправив компанії SpaceX турецький супутник для запуску на орбіту (фото)

"Руслан" є єдиним літаком в світі, здатним транспонувати унікальні контейнери, розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100

Український літак "Руслан" доправив турецький супутник

Український літак-гігант "Руслан" (Ан-124-100) авіакомпанії "Антонов" перевіз новий турецький супутник Turksat 5b для запуску в космос на ракеті американської аерокосмічної компанії Ілона Маска SpaceX. Про це 6 січня передали на Facebook-сторінці компанії "Антонов", зазначають Патріоти України.

Цінний і делікатний вантаж крилатий гігант доправив з Тулузи у Франції, а сам запуск здійснювався з мису Канаверал у США, де знаходиться майданчик для запуску космічних кораблів.

Як зазначили в держпідприємстві "Антонов", протягом кількох останніх місяців було виконано три перевезення з постачання компонентів супутників.

Транспортування здійснювалося у співпраці з відділом Bollore Logistics Space в Тулузі.

""Руслан" є єдиним літаком, здатним транспонувати унікальні контейнери, оскільки вони розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100", - йдеться в повідомленні.

Загальна вага вантажу склала 60 тонн, а його габарити - довжина 14,69 м, ширина 5,45 м і висота 4,36 м - були близькі до розмірів вантажного відсіку літака.

Літак "Руслан" доправив на замовлення SpaceX турецький супутник Turksat 5B для запуску в космос (фото: facebook.com/antonov.company)

"Для завантаження та розвантаження разом з бортовим краном використовувався зовнішній кран, а також інше спеціальне обладнання, розроблене та виготовлене спеціалістами ДП "Антонов"", - розповів фахівець комерційного відділу компанії Сергій Білозеров.

SpaceX запустив телекомунікаційний супутник Turksat 5B 18 грудня на замовлення Туреччини. Апарат, як повідомляється, стане найпотужнішим для цієї країни - він повинен забезпечити широкий діапазон зв'язку не тільки Туреччини, а й сусідніх держав протягом 35 років.

Український літак "Руслан" перевіз супутник Turksat 5B для запуску на космічному кораблі SpaceX (фото: facebook.com/antonov.company)В Україні змінять низку податків: Які штрафи та ставки з'являться влітку

понеділок, 20 березень 2023, 14:47

В Україні до 1 липня змінять оподаткування для фізосіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, крім того, повернуть документальні перевірки та штрафи, передають Патріоти України. У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної ...

Слідство заявляє, що в українців вкрали мільярди гривень: Результати обшуків у 16 облгазах. Куди роками йшла плата за паливо

понеділок, 20 березень 2023, 10:15

Власники приватизованих за безцінь монополій роками не вкладались в оновлення основних фондів, зате регулярно зливали кошти наліво. Українці масово скаржаться, що облгази приписують їм зайві кубометри споживання, за які потім доводиться переплачувати. ...