Унікальна операція: Український "Руслан" доправив компанії SpaceX турецький супутник для запуску на орбіту (фото)

"Руслан" є єдиним літаком в світі, здатним транспонувати унікальні контейнери, розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100

Український літак "Руслан" доправив турецький супутник

Український літак-гігант "Руслан" (Ан-124-100) авіакомпанії "Антонов" перевіз новий турецький супутник Turksat 5b для запуску в космос на ракеті американської аерокосмічної компанії Ілона Маска SpaceX. Про це 6 січня передали на Facebook-сторінці компанії "Антонов", зазначають Патріоти України.

Цінний і делікатний вантаж крилатий гігант доправив з Тулузи у Франції, а сам запуск здійснювався з мису Канаверал у США, де знаходиться майданчик для запуску космічних кораблів.

Як зазначили в держпідприємстві "Антонов", протягом кількох останніх місяців було виконано три перевезення з постачання компонентів супутників.

Транспортування здійснювалося у співпраці з відділом Bollore Logistics Space в Тулузі.

""Руслан" є єдиним літаком, здатним транспонувати унікальні контейнери, оскільки вони розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100", - йдеться в повідомленні.

Загальна вага вантажу склала 60 тонн, а його габарити - довжина 14,69 м, ширина 5,45 м і висота 4,36 м - були близькі до розмірів вантажного відсіку літака.

Літак "Руслан" доправив на замовлення SpaceX турецький супутник Turksat 5B для запуску в космос (фото: facebook.com/antonov.company)

"Для завантаження та розвантаження разом з бортовим краном використовувався зовнішній кран, а також інше спеціальне обладнання, розроблене та виготовлене спеціалістами ДП "Антонов"", - розповів фахівець комерційного відділу компанії Сергій Білозеров.

SpaceX запустив телекомунікаційний супутник Turksat 5B 18 грудня на замовлення Туреччини. Апарат, як повідомляється, стане найпотужнішим для цієї країни - він повинен забезпечити широкий діапазон зв'язку не тільки Туреччини, а й сусідніх держав протягом 35 років.

Український літак "Руслан" перевіз супутник Turksat 5B для запуску на космічному кораблі SpaceX (фото: facebook.com/antonov.company)''Слуга'' Гетманцев змінив гнів на милість: Мільйонам дрібних підприємців полегшать життя, в Раді підготували законопроект

неділя, 27 листопад 2022, 10:05

Підприємцям-спрощенцям 3-ї групи можна буде не турбуватися за подання звітності, сплату податків та взаємодію з податковою — все це за них зробить банк, який виступає як податковий агент. Про це йдеться у проєкті закону № 8226, котрий 24 листопада заре...

Збанкрутують через війну і блекаут: Стало відомо, скільки банків в Україні не впораються з кризою

неділя, 27 листопад 2022, 9:49

Багато українських банків можуть сильно постраждати через економічну кризу, спричинену війною. Стало відомо, скільки фінансових установ ризикують збанкрутувати через бойові дії та блекаут, передають Патріоти України. Виявляється, на межі руйнування 20 ...