Усі стануть ще бідніше: МВФ оцінили негативні наслідки затяжної війни в Україні і назвав найгірший сценарій

Економічні експерти прогнозували падіння ВВП на 2%, якщо війна в Україні продовжиться до 2026 року і стане інтенсивнішою. Це найбільш негативний сценарій.. Про це йдеться в Меморандумі з МВФ, передають Патріоти України.

Сценарій моделює, що буде, якщо війна триватиме до середини 2026 року. Передбачається, що за найгіршим сценарієм ВВП впаде на 2% у 2025 році та на 0,5% у 2026 році. Затягування війни призведе до того, що біженців в Україну повернеться менше, ніж планувалося за базовим сценарієм.

Сукупний дефіцит фінансування в негативному сценарії оцінюється в 162,9 млрд доларів, що на 14,1 млрд доларів вище базового прогнозу (148,8 млрд доларів).

За найгіршим сценарієм, розробленим МВФ, військової підтримки може стати менше, що ускладнить і без того складну безпекову ситуацію, що погіршить економічні показники, а фінансовий дефіцит у деяких сферах стане ще відчутнішим.

"Втома від реформ і проблеми політичного консенсусу є вразливими місцями незалежно від розвитку війни", — кажуть аналітики МВФ. Песимістичний сценарій припускає, що через слабкі експортні показники дисбаланс на валютному ринку знову виникне і тривалий час не зникатиме.

МВФ відзначає, що Україна під час війни активно реагувала на економічні виклики, балансуючи між оперативними заходами та соціальними потребами. Для подальшої стабільності необхідно збільшити податкові надходження, залучити зовнішнє фінансування, посилити монетарну політику та оптимізувати державні витрати.

Українцям назвали тариф на світло з 1 травня: Ось скільки потрібно буде платити за 1 кВт*год після опалювального сезону

вівторок, 1 квітень 2025, 12:52

Після закінчення опалювального сезону (30 квітня) тариф на електроенергію в Україні залишиться на колишньому рівні. Таким чином після цього терміну українці продовжать платити за світло 4,32 грн за 1 кВт*год. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмиг...

НБУ перестав розраховувати курс гривні до російського та білоруського рублів та ще низки валют: Що це означає

вівторок, 1 квітень 2025, 12:38

Національний банк України запровадив нові підходи до визначення переліку валют, до яких офіційний курс гривні встановлюється щоденно, а також скасував перелік валют для щомісячного встановлення офіційного курсу.. Про це йдеться у повідомленні НБУ, пере...