Услід за "русским кораблем": Moody's визнало дефолт Білорусі за зовнішнім боргом

Міжнародне рейтингове агентство Moody's визнало дефолт Білорусі. Про це йдеться у повідомленні агентства, передають Патріоти України.

"Уряд Білорусі: виплата в білоруських рублях боргу в іноземній валюті є дефолтом", — зазначили аналітики.Білорусь мала погасити борг за десятирічними єврооблігаціями Belarus-27 у розмірі 22,9 млн доларів. Пільговий період із виплати закінчився ще 13 липня.

Мінфін Білорусі вирішив заплатити у національній валюті, але власники зовнішнього боргу білоруських емітентів не отримали цих виплат. Варто зазначити, що Moody's — не офіційна рейтингова агенція для Білорусі. Оцінкою країни займаються агенції Fitch та S&P.

Дефолт Білорусі — Fitch знизило рейтинг країни

Інше рейтингове агентство Fitch напередодні знизило короткостроковий дефолтний рейтинг Білорусі із "ССС" до "С". Білоруський Мінфін на цезаявив про вимушений вибір альтернативних варіантів виконання зобов'язань щодо єврооблігацій перед власниками.

"Ситуація за своєю суттю є форс-мажорною. Рейтингове агентство Fitch ігнорує дані обставини та фактичну неможливість західних розрахунково-клірингових систем виконувати в повному обсязі свої зобов'язання щодо належного переказу коштів власникам єврооблігацій Білорусі", — кажуть чиновники.

Платіжні агенти з випуску єврооблігацій Білорусі Citigroup Global Markets Europe AG, Citibank, NA та London Branch 7 липня припинили працювати через західні санкції.

Єврооблігації Білорусі — що це за папери?

Випуск десятирічних єврооблігацій Belarus-27 на $600 млн із прибутковістю 7,625% річних розмістили у червні 2017 року, пише "Інтерфакс". Мінфін також розмістив п'ятирічні євробонди на $800 млн під 7,125% річних із погашенням у лютому 2023 року, цю угоду вели Citi та Raiffeisen Bank.

Наразі в обігу перебуває 5 випусків білоруських євробондів на 3,25 млрд доларів. Нагадаємо, що Moody's 28 червня заявило про дефолт РФ за суверенним боргом — інвестори не отримали виплати за двома єврооблігаціями на 100 млн доларів.

Bloomberg за день до цього повідомило про перший за сторіччя дефолт із зовнішніх зобов'язань Росії через санкцію країн Заходу. Російська влада не визнає дефолт і намагається нав'язати нову форму розрахунків перед іноземними інвесторами — у рублях.

Скрепоносцям тепер кругом потрібна готівка: Турецькі державні банки припинили обслуговування карток російської платіжної системи "Мир"

вівторок, 27 вересень 2022, 23:27

Турецькі державні банки припинили обслуговування карток російської платіжної системи "Мир", повідомляє NTV . Раніше управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США випустило попередження про санкції для фінансових організацій, які ...

"Досить просто танцювати навколо": Зеленський заявив, що хоче санкцій проти російських олігархів, а не відмовок

вівторок, 27 вересень 2022, 22:00

Президент Володимир Зеленський обурений тим, що Україна затягує питання щодо накладання санкцій на російських олігархів та воєнних злочинців. Адже поки західний світ запроваджує проти них обмеження, сама Україна "генерує білий шум і відмовки". Про це п...