Усього за годину: Вчені зі США перетворили звичайний пластик на реактивне паливо

Дослідники з Університету штату Вашингтон (WSU) розробили інноваційний спосіб перетворення пластмас на інгредієнти для реактивного палива і інших цінних продуктів, що спрощує і робить більш економічним повторне використання пластмас. Вчені перетворили 90% пластика на реактивне паливо та інші цінні вуглеводневі продукти протягом години при помірних температурах. Процес легко налаштувати для створення певних продуктів. Результати дослідження публікує журнал Chem Catalysis, повідомляють Патріоти України.

В останні десятиліття накопичення пластикових відходів викликало екологічну кризу: океани і первозданне довкілля забруднені ними по всьому світу. У міру їх розкладання крихітні шматочки мікропластика потрапляють в харчовий ланцюжок і стають потенційною загрозою для здоров'я людини.
При цьому переробка пластмас дуже проблематична. Зазвичай пластик розплавляють і повторно формують. Однак це знижує його економічну цінність, та й якість для використання в інших продуктах знижується в рази. Хімічна переробка дозволяє виробляти продукцію більш високої якості, але для цього потрібні високі температури реакції і тривалий час обробки. Це робить такий метод занадто дорогим і обтяжливим для промислових підприємств.
Щоб вирішити проблему, дослідники WSU розробили каталітичний процес для ефективного перетворення поліетилену на паливо для реактивних двигунів і цінні мастильні матеріали. Поліетилен використовується частіше інших пластмас: при виробництві пакетів, упаковок для молока, пляшок для шампуню, корозійностійких трубопроводів, деревно-пластикових композитних пиломатеріалів і меблів.
Використовуючи каталізатор, зроблений з вуглецю і сріблясто-білого металевого рутенію, а також деяких широко використовуваних розчинників, вчені перетворили близько 90% пластика в компоненти для реактивного палива і інші вуглеводні всього за годину. Температура в процесі не перевищила 220 ° C. Це економічно вигідніше, ніж аналоги. Раніше для цього було потрібно мінімум 500 ° C.

Безробітним українцям виплати будуть рахувати по-новому: Експерти розповіли, кому уріжуть допомогу

понеділок, 20 вересень 2021, 17:44

Багатьом непрацюючим громадянам, які стоять на обліку в центрі зайнятості та мають право отримувати допомогу, треба бути готовими до значного зниження розміру виплат. Це випливає з законопроекту № 6067 - він розміщений на сайті Верховної Ради, передают...

Субсидію можуть не дати: Експерти розповіли, кому слід негайно подати повторну заявку

понеділок, 20 вересень 2021, 8:22

Гроші, закладені в цьогорічному бюджеті на фінансування субсидій, вже скінчилися. Зараз уряд очікує виділення додаткової суми на ці потреби. Проте навіть у цьому випадку субсидія в новому опалювальному сезоні дістанеться не всім, зазначають Патріоти У...