Увага, грошова допомога! Українці зможуть отримати по 3350 гривень протягом 180 днів

Українці під час повномасштабної війни отримують грошову допомогу від держави та багатьох міжнародних організацій. Стало відомо, що деякі громадяни матимуть змогу отримувати по 3350 гривень протягом 190 днів. Йдеться про людей, які частково втратили заробіток через зупинення або зменшення обсягів виробництва, виконання робіт або надання послуг, передають Патріоти України

ФОП та співробітникам можуть видати допомогу з безробіття. Розмір фінансової підтримки складає 3350 гривень на місяць. Однак причина, через яку громадяни частково втратили заробіток, має відповідати певним критеріям. Про це повідомили на Facebook-сторінці Юридичного порадника для тимчасово переміщених осіб.

Допомогу можуть отримати ФОП, робочий день яких скоротився на 30%, а також працівники, чиї робочий час та зарплата скоротилася на 30%. При цьому скорочення чи зупинка роботи має охоплювати щонайменше 20% чисельності їх чисельності.

Виплати за частковим безробіттям недоступні, якщо роботодавець є органом місцевого самоврядування, державної влади, або установою, закладом організацією, що утримуються фондом соціального страхування або за рахунок місцевого чи державного бюджету

У разі, якщо ФОП чи роботодавець перебуває у процесі припинення підприємницької діяльності чи юридичної особи, перебуває у процесі санації, визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, на підтримку можна не розраховувати.

Фінансова допомога також не передбачена, якщо роботодавець або ФОП працює за сумісництвом, відмовився від тимчасового переведення на відповідну роботу на повний робочий день, проходить альтернативну (невійськову) службу, перебуває у відпустці або просто без збереження зарплати, має трудовий договір, зупинений на період військового становища.

Зазначений вид підтримки надається на період скорочення або зупинення діяльності, але сумарно не більше ніж на 180 календарних днів протягом 36 місяців з дня скорочення чи зупинення діяльності.

Щоб отримати допомогу, роботодавець чи ФОП повинен звернутися до центру зайнятості за місцем господарської діяльності. Потрібно подати заяву не пізніше 90 календарних днів від дати скорочення або зупинення діяльності.

Зарплата до 80 тис. грн без вищої освіти: Названо найбільш високооплачувані вакансії в Україні

субота, 4 лютий 2023, 21:28

Наявність вищої освіти давно перестала бути основним чинником для високої зарплати. Названо фахівців, які можуть розраховувати на дохід до 80 тисяч гривень на місяць навіть без диплома вишу, передають Патріоти України. Гідний заробіток в Україні навіть...

Рада ЄС затвердила "стелю" цін на російське дизпаливо

субота, 4 лютий 2023, 19:43

Рада ЄС 4 лютого затвердила стелю цін на нафтопродукти, які вироблені в Росії або експортуються звідти, передають Патріоти України. Як повідомляється на сайті Ради ЄС, сьогодні ухвалено рішення встановити дві граничні ціни. Одна застосовується до нафт...