Увага, це треба знати! Частині українців можуть припинити виплачувати пенсію

Через війну багато українців змушені були залишити свої домівки та виїхати в інші країни. Частина не планує повертатися. Фахівці Пенсійного фонду України розповіли "Сільським вістям", чи виплачуватимуть пенсію тим пенсіонерам, які планують залишитись за кордоном назавжди, передають Патріоти України.

Вони наголосили, що при виїзді пенсіонера за кордон на постійне місце проживання виплата пенсії припиняється. Оформленням виїзду на постійне місце проживання займається міграційна служба — вона повідомляє Пенсійний фонд про осіб, які оформили такий виїзд, і нарахування пенсії припиняється.

Пенсіонер також може подати до Пенсійного фонду заяву та документи про виїзд на постійне місце проживання за кордон та отримати пенсію за шість місяців, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем проживання. Це передбачено статтею 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення".

Залишаться без допомоги: У ПФУ нагадали, кому не буде продовжена субсидія в опалювальному сезоні

понеділок, 25 вересень 2023, 13:22

При призначенні субсидії, крім наявності у громадянина автомобіля, враховується ще низка факторів. Про це нагадала Наталія Юрьєва, заступниця начальника відділу надання житлових субсидій управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соц...

Як українцям отримати пенсію або фіндопомогу за кордоном - інструкція

понеділок, 25 вересень 2023, 12:58

"Укрпошта" переказує пенсії та соціальні виплати українським біженцям за кордон. На першому етапі проєкт охоплює українських пенсіонерів у Польщі, але згодом розшириться й на інші країни,, передають Патріоти України. Українці можуть отримувати пенсії м...