Увага, це треба знати! Частині українців можуть припинити виплачувати пенсію

Через війну багато українців змушені були залишити свої домівки та виїхати в інші країни. Частина не планує повертатися. Фахівці Пенсійного фонду України розповіли "Сільським вістям", чи виплачуватимуть пенсію тим пенсіонерам, які планують залишитись за кордоном назавжди, передають Патріоти України.

Вони наголосили, що при виїзді пенсіонера за кордон на постійне місце проживання виплата пенсії припиняється. Оформленням виїзду на постійне місце проживання займається міграційна служба — вона повідомляє Пенсійний фонд про осіб, які оформили такий виїзд, і нарахування пенсії припиняється.

Пенсіонер також може подати до Пенсійного фонду заяву та документи про виїзд на постійне місце проживання за кордон та отримати пенсію за шість місяців, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем проживання. Це передбачено статтею 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення".

Ситуація різко зміниться: Названо топ-5 найпопулярніших вакансій під час війни та після перемоги

неділя, 2 квітень 2023, 8:55

В Україні відбулися серйозні зміни на ринку праці. Робота для громадян є, але попит на багатьох спеціалістів впав. Названо топ-5 найпопулярніших вакансій під час війни. Також стало відомо, які професіонали будуть потрібні після перемоги, передають Патр...

У трьох категорій українців з'явилася можливість онлайн збільшити свою майбутню пенсію: У ПФУ розповіли, як це зробити

неділя, 2 квітень 2023, 8:25

В Україні запустили цифровий сервіс, за допомогою якого громадяни можуть добровільно вносити страхові внески, щоби збільшити стаж, необхідний для призначення пенсії. За допомогою такого інструменту можна збільшити розмір пенсійних виплат. Про це повідо...