Уже і так не всім по кишені: Експерт відповів, чи буде різке зростання цін на бензин в Україні

Спрогнозувати, якими будуть ціни на бензин до кінця літа неможливо, проте різкого їх підвищення не буде. Такий прогноз озвучив "Фактам" паливний експерт, директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн, передають Патріоти України.

"З великою впевненістю можу сказати, що поки не бачу передумов для подорожчання. Є у нас, так би мовити, запас міцності для того, щоб амортизувати можливе подальше подорожчання пального. Якщо будуть якісь критичні сценарії - зараз лунають прогнози $140-150 за барель - в такому випадку потрібно буде дивитися: може, тоді щось І станеться. Але поки у нас є $120-125 за барель, таких передумов (для подорожчання бензину, - ред.) немає, - підкреслив Куюн.

Ключовою складністю і ризиком для України експерт називає зростання споживання нафтопродуктів в Європі. У зв'язку з цим закуповувати їх там Україні буде складніше, вважає він.

"Відповідно, ускладнюється завдання пошуку цих обсягів для нас. Тому що у нас теж споживання зростає. Ми бачимо, що потихеньку працює економіка. В аграрному секторі досить непогано пройшла посівна, і потрібно буде прибирати цей урожай. А це означає, що буде навантаження на транспорт. І буде високий попит. Багато повертаються зараз, це теж впливає на транспортну інфраструктуру. Тому попит зростатиме, а шукати пальне буде ще складніше. Я думаю, що буде зберігатися така напружена ситуація з пальним, - говорить експерт.

За оцінками Куюна, в цілому ситуація з поставками пального в Україні покращилася, проте у вільному продажу його все одно недостатньо. Він підкреслив, що зараз палива вистачає для критичної інфраструктури та промисловості, але не для приватних споживачів.

- Є черги (на АЗС, - ред.), хоча вони і не такі великі, як були в травні. З позитивних новин - те, що ми вийшли на поставку обсягів, достатніх для критичної інфраструктури, для промисловості. Це найважливіше на сьогодні. Відповідно, все, що буде зверху, буде вже надходити на ринок приватних споживачів. Саме в цьому сегменті споживання ми поки бачимо недостатньо обсягів поставок. Сподіваюся, зможемо протягом місяця-двох поліпшити ситуацію, якщо не буде ніяких "сюрпризів" і форс-мажорів, - резюмував Куюн.х

Вибухи в Ірані: чи вплине атака на завод дронів на хід війни в Україні

неділя, 5 лютий 2023, 14:11

Варто зауважити, що використання росією іранських дронів проти України не впливає суттєво на хід війни, оскільки українські сили ППО навчилися ефективно їм протидіяти. Днями на військовому заводі з виробництва БПЛА в Ірані пролунав сильний вибух. Крім ...

Буде удар по кишені: Vodafone підвищує тарифи та вводить плату за використання Telegram, названо дату

неділя, 5 лютий 2023, 9:47

Мобільний оператор Vodafone вирішив підвищити тарифи на зв'язок, а також ввести плату за використання популярного месенджера Telegram. Зміни чекають на абонентів з 10 лютого.Йдеться про тарифні плани, які можна підключити за умов передоплати. Контрактн...