Уже і так не всім по кишені: Експерт відповів, чи буде різке зростання цін на бензин в Україні

Спрогнозувати, якими будуть ціни на бензин до кінця літа неможливо, проте різкого їх підвищення не буде. Такий прогноз озвучив "Фактам" паливний експерт, директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн, передають Патріоти України.

"З великою впевненістю можу сказати, що поки не бачу передумов для подорожчання. Є у нас, так би мовити, запас міцності для того, щоб амортизувати можливе подальше подорожчання пального. Якщо будуть якісь критичні сценарії - зараз лунають прогнози $140-150 за барель - в такому випадку потрібно буде дивитися: може, тоді щось І станеться. Але поки у нас є $120-125 за барель, таких передумов (для подорожчання бензину, - ред.) немає, - підкреслив Куюн.

Ключовою складністю і ризиком для України експерт називає зростання споживання нафтопродуктів в Європі. У зв'язку з цим закуповувати їх там Україні буде складніше, вважає він.

"Відповідно, ускладнюється завдання пошуку цих обсягів для нас. Тому що у нас теж споживання зростає. Ми бачимо, що потихеньку працює економіка. В аграрному секторі досить непогано пройшла посівна, і потрібно буде прибирати цей урожай. А це означає, що буде навантаження на транспорт. І буде високий попит. Багато повертаються зараз, це теж впливає на транспортну інфраструктуру. Тому попит зростатиме, а шукати пальне буде ще складніше. Я думаю, що буде зберігатися така напружена ситуація з пальним, - говорить експерт.

За оцінками Куюна, в цілому ситуація з поставками пального в Україні покращилася, проте у вільному продажу його все одно недостатньо. Він підкреслив, що зараз палива вистачає для критичної інфраструктури та промисловості, але не для приватних споживачів.

- Є черги (на АЗС, - ред.), хоча вони і не такі великі, як були в травні. З позитивних новин - те, що ми вийшли на поставку обсягів, достатніх для критичної інфраструктури, для промисловості. Це найважливіше на сьогодні. Відповідно, все, що буде зверху, буде вже надходити на ринок приватних споживачів. Саме в цьому сегменті споживання ми поки бачимо недостатньо обсягів поставок. Сподіваюся, зможемо протягом місяця-двох поліпшити ситуацію, якщо не буде ніяких "сюрпризів" і форс-мажорів, - резюмував Куюн.х

Перекази з карток українців перевіряють: Чи можуть заблокувати картку за зарплату в конверті і що потрібно знати

субота, 10 червень 2023, 6:58

В Україні всі банки мають проводити фінансовий моніторинг своїх клієнтів. Незначні суми, які властиві клієнту, не блокуватимуть. Однак якщо клієнт проводить незвичайну операцію, щодня отримує та відправляє гроші, часто оперує готівкою, або отримує чи в...

Дзеркальна відповідь сусідським фермерам: Українські аграрії заблокують в’їзд польським вантажівкам

субота, 10 червень 2023, 6:40

Всеукраїнська аграрна рада та Асоціація виробників молока заявили, що у суботу, 10 червня, перекриють на кордоні дорогу польським вантажівкам в якості дзеркальної відповіді на протести польських аграріїв. Про це йдеться у заяві Всеукраїнської аграрної ...