Ужгород стане потужним залізничним хабом центральної Європи, - в.о. голови правління "УЗ" Юрик

Заміна колії на європейську від прикордонного Чопу до адміністративного центру Закарпаття здатна дати потужний поштовх розвитку не лише для Ужгороду, але і для всього регіону.

Реконструкція євроколії від станції Чоп до станції Ужгород значно покращить залізничне сполучення з Європою. Пасажири, які прямують зі Словаччини та Угорщини, зможуть доїжджати до Ужгорода і далі вже робити пересадку на поїзди, що курсують широкою колією, та навпаки. Про це під час брифінгу у Верховній Раді повідомив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу "Укрзалізниці".

"Ужгород стане залізничним хабом для пересадки на поїзди, що курсують євроколією. Пройти митні процедури буде зручно на вокзалі ще до поїздки. Тож такі залізничні подорожі — найбільш вигідний і швидкий спосіб перетнути кордон без заторів", — зазначив Юрик.

Він нагадав, що Уряд 14 квітня підтримав Порядок використання коштів бюджетної програми для проєктування відновлення європейської колії 1435 від Чопа до Ужгорода. "Від Чопа майже до Ужгорода раніше була прокладена колія європейського зразка. Але наприкінці 90-х років минулого століття її демонтували. Саме цим маршрутом проляже нова колія. Для цього, зокрема, потрібно земельне полотно привести до нормативного стану. Наразі ми розпочинаємо підготовку технічно-економічного обґрунтування для виконання робіт, яке ми закінчимо до серпня цього року. Наступні етапи — розробка проєкту та його реалізація", — розповів керівник компанії.

В "Укрзалізниці" нагадали, що до карантинних обмежень євроколією курсував поїзд Кошице — Чієрна-над-Тісоу — Чоп — Мукачево. Також курсував прямий безпересадковий потяг Мукачево — Будапешт. Ці рейси виконувалися рухомим складом Словацької та Угорської залізниць. Після реалізації цього інфраструктурного проєкту маршрут зазначених поїздів можна буде продовжити до Ужгорода.


З архіву ПУ. Українці об'їхали хазяїв на своїх "кривих": "Богдан" переміг чеську Škoda в тендері на поставку тролейбусів у Чехії

понеділок, 17 травень 2021, 23:05

Низькопідлоговий 12-метровий тролейбус Богдан Т701 випускається на заводі в Луцьку з 2010 року, він був розроблений з орієнтацією на європейський ринок. Тендерна пропозиція української корпорації Богдан у консорціумі з чеською компанією TRAM FOR ENVI s...

Про що скромно мовчить команда Зе: Імпорт струму з Росії знову відновлений, - Буймістер

понеділок, 17 травень 2021, 18:23

Україна з 17 травня знову відновила прямі закупівлі струму з Російської Федерації попри прийняття закону про заборону імпорту і балансові обмеження українських електростанцій. Про це повідомила народний депутат ("Слуга народу") Людмила Буймістер, перед...