Блокування Суецького каналу на 6 днів могло завдати близько $1 млрд збитків. Таку інформацію озвучив голова управління водного об'єкта адмірал Усама Рабіа. Остаточну суму втрат поки підраховують.
Спочатку можливі тижневі втрати від блокування каналу оцінювали в 6-10 млрд дол. Але за останніми даними, які озвучили в управлінні Суецького каналу, "затор" завдав тільки близько 1 млрд дол. збитку.
Як стверджують експерти, завдані збитки не стосуються економік конкретних країн. Несприятлива ситуація склалася суто на ринку морських перевезень. Імовірно, на постраждалі компанії тепер очікують тривалі розгляди із відшкодування збитку.
Водночас від блокування Суецького каналу дуже виграла нафтова промисловість.
Прибуток нефтеперевізників, які везуть вантажі в обхід каналу, тут-таки зріс до максимальної позначки з червня 2020-го. Сама нафта подорожчала до 65 дол. за барель. Але це було короткострокове явище, і її вартість знову впала відразу ж після усунення "суецького затору".
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....