Блокування Суецького каналу на 6 днів могло завдати близько $1 млрд збитків. Таку інформацію озвучив голова управління водного об'єкта адмірал Усама Рабіа. Остаточну суму втрат поки підраховують.
Спочатку можливі тижневі втрати від блокування каналу оцінювали в 6-10 млрд дол. Але за останніми даними, які озвучили в управлінні Суецького каналу, "затор" завдав тільки близько 1 млрд дол. збитку.
Як стверджують експерти, завдані збитки не стосуються економік конкретних країн. Несприятлива ситуація склалася суто на ринку морських перевезень. Імовірно, на постраждалі компанії тепер очікують тривалі розгляди із відшкодування збитку.
Водночас від блокування Суецького каналу дуже виграла нафтова промисловість.
Прибуток нефтеперевізників, які везуть вантажі в обхід каналу, тут-таки зріс до максимальної позначки з червня 2020-го. Сама нафта подорожчала до 65 дол. за барель. Але це було короткострокове явище, і її вартість знову впала відразу ж після усунення "суецького затору".
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
В Україні навесні 2025 року проведуть чергову індексацію пенсій. Пенсіонери від 1 березня отримають перерахунок своїх виплат, що дозволить їм отримувати на кілька сотень, а подекуди навіть понад тисячу гривень більше. На скільки та у кого зростуть пенс...