В Офісі президента заявили про користь "легкої" девальвації гривні: До чого готуватись

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма вважає корисною для економіки легку контрольовану девальвацію гривні та м'якшу монетарну політику, однак наголошує, що це його особиста точка зору, а не офіційна позиція держави. Про це він сказав в інтерв'ю агентству “Інтерфакс-Україна”, передають Патріоти України.

“Щодо курсу, напевно, з огляду на рівні інфляції, які є у нас і в інших державах, така дуже легка контрольована девальвація на незначні відсотки, напевно, буде корисною для економіки”, — вважає Шурма.

Він пояснив, що йдеться про можливу девальвацію гривні “на кілька десятків копійок, на пів гривні, на гривню”.

“Це буде корисно не тільки для бюджету”

“Це буде корисно і для бюджету, і для конкурентоспроможності наших експортерів. І це оживлятиме економічну активність”, — додав заступник голови ОП.

Щодо облікової ставки, то, на його думку, за річної інфляції 8,6% облікова ставка на рівні 22% була занадто високою. “Це означало, що реальна облікова ставка у нас становить 13%. Ви мені назвіть хоч одну державу у світі, де є позитивна реальна облікова ставка. У кожній країні, практично у всіх країнах, інфляція вища, ніж облікова ставка. І це норма для цього періоду постковідної інфляції та нормалізації”, — зазначив Шурма.

Він додав, що зниження Нацбанком облікової ставки у вересні до 20% також видається занадто консервативною політикою.

Українці обурені "креативом": Ощадбанк вирішив, як розв’язати проблему із замінуванням полів (відео)

середа, 29 листопад 2023, 19:29

Українські агровиробники на деокупованих територіях країни та у зоні, наближеній до бойових дій, можуть отримати до 150 млн грн позики від Ощадбанку на розмінування полів. Проєкт має назву «Посівна без мін», повідомляють Патріоти України. Ставка за кре...

В Україні виник дефіцит електроенергії: Енергетики пояснили, що має зробити кожен

середа, 29 листопад 2023, 18:44

В Україні 29 листопада зафіксовано дефіцит електроенергії в енергетичній системі. У зв'язку з цим українців закликають економити електрику та вимкнути потужні прилади, передають Патріоти України. Про це заявили в "Укренерго". "З 13:00 в енергосистемі з...