Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України.
Якщо казати загалом, то зниження виробництва знизилось на 30-35%. Водночас спостерігається зниження якості продукції, що впливатиме на її зберігання. На думку аналітиків, все це призведе до того, що до весни наступного року ціни на яблуко в Білорусі та РФ досягнуть рекордних показників.
В теорії Москва може замінити втрати імпортом, однак раніше самі росіяни заборонили собі імпортувати фрукт з більшості країн, які виступають у якості виробників цієї продукції. Це стосується Євросоюзу, Молдови і, звісно, України.
Зараз росіяни імпортують яблука через складні й дорогі схеми: у цьому їм допомагають Білорусь і Казахстан. Втім, це виходить недешево, адже посередники беруть немалі гроші за перевантаження продукції.
Відомо, що Росія імпортує яблука з Сербії, однак самі серби намагаються диверсифікувати поставки і віддають перевагу багатшим країнам. Тому поставки сербських яблук в РФ знижуються кожен рік.
Також існують труднощі з імпортом турецьких, іранських та азербайджанських яблук: зокрема, через їхню якість та логістичні проблеми.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...