У Росії та Білорусі очікується гострий дефіцит популярних фруктів

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України.

Якщо казати загалом, то зниження виробництва знизилось на 30-35%. Водночас спостерігається зниження якості продукції, що впливатиме на її зберігання. На думку аналітиків, все це призведе до того, що до весни наступного року ціни на яблуко в Білорусі та РФ досягнуть рекордних показників.

В теорії Москва може замінити втрати імпортом, однак раніше самі росіяни заборонили собі імпортувати фрукт з більшості країн, які виступають у якості виробників цієї продукції. Це стосується Євросоюзу, Молдови і, звісно, України.

Зараз росіяни імпортують яблука через складні й дорогі схеми: у цьому їм допомагають Білорусь і Казахстан. Втім, це виходить недешево, адже посередники беруть немалі гроші за перевантаження продукції.

Відомо, що Росія імпортує яблука з Сербії, однак самі серби намагаються диверсифікувати поставки і віддають перевагу багатшим країнам. Тому поставки сербських яблук в РФ знижуються кожен рік.

Також існують труднощі з імпортом турецьких, іранських та азербайджанських яблук: зокрема, через їхню якість та логістичні проблеми.

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...

Чорний понеділок для Москви: Ціна на на нафту пробила психологічну планку, ОПЕК+ стрімко нарощує видобуток

понеділок, 5 травень 2025, 8:19

Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. Р​Рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х