У Росії та Білорусі очікується гострий дефіцит популярних фруктів

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України.

Якщо казати загалом, то зниження виробництва знизилось на 30-35%. Водночас спостерігається зниження якості продукції, що впливатиме на її зберігання. На думку аналітиків, все це призведе до того, що до весни наступного року ціни на яблуко в Білорусі та РФ досягнуть рекордних показників.

В теорії Москва може замінити втрати імпортом, однак раніше самі росіяни заборонили собі імпортувати фрукт з більшості країн, які виступають у якості виробників цієї продукції. Це стосується Євросоюзу, Молдови і, звісно, України.

Зараз росіяни імпортують яблука через складні й дорогі схеми: у цьому їм допомагають Білорусь і Казахстан. Втім, це виходить недешево, адже посередники беруть немалі гроші за перевантаження продукції.

Відомо, що Росія імпортує яблука з Сербії, однак самі серби намагаються диверсифікувати поставки і віддають перевагу багатшим країнам. Тому поставки сербських яблук в РФ знижуються кожен рік.

Також існують труднощі з імпортом турецьких, іранських та азербайджанських яблук: зокрема, через їхню якість та логістичні проблеми.

Кажуть, що щодня на війну потрібно 5,6 млрд грн: У Мінфіні закликали підвищити податки для всіх українців

середа, 24 липень 2024, 6:44

Україна щодня витрачає на захист від російської військової агресії в середньому по 5,6 млрд грн. Ці кошти надходять виключно із внутрішніх джерел фінансування держбюджету, зокрема податків та зборів. У цих умовах підвищення податків для всіх українців ...

Розблокування зброї від ЄС за пальне, котрим Путін оплачує послуги Орбана: Угорщина виставила Україні ультиматум через зупинку транзиту російської нафти

вівторок, 23 липень 2024, 23:25

Угорщина блокуватиме програму фінансування військової допомоги Україні на 6,5 мільярдів євро в рамках Європейського фонду миру. Це відбуватиметься доти, доки Україна не поновить поставки російської нафти в Угорщину, заявив угорський міністр закордонних...