В Україні банки розкриють інформацію про рахунки боржників: Стало відомо, хто отримає дані

Державні виконавці тепер допускаються до інформації про номери банківських рахунків боржників та залишок коштів на них. Про це заявив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко, повідомляється на сторінці Міністерства в Facebook, передають Патріоти України.

"За результатами проведених спільних заходів Міністерства юстиції та Національного банку України, а також досягнутих в ході них домовленостей, Нацбанком внесено зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14 липня 2006 року № 267, які набули чинності 16 лютого 2021", – йдеться в повідомленні.

Тепер інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців щодо наявності, стану рахунків боржника в обов'язковому порядку повинна містити номери рахунків, відкритих у банку, а також суми коштів, які є на цих рахунках. "Зазначені зміни не тільки значно полегшать і прискорять роботу виконавців, а й стануть підставою для впровадження автоматизації такого процесу", – сказав Гайченко.

Повідомляється, що у зв'язку з цим Мін'юст розробляє зміни до відповідних нормативно-правові акти, прийняття яких найближчим часом дозволить автоматизувати процес отримання виконавцями номерів рахунків боржників. Також відносяться і суми, що є на таких рахунках.

Нагадаємо, що раніше Національний банк України затвердив оновлені правила розрахунку небанківськими фінансовими установами головних показників вартості споживчого кредиту: реальної річної відсоткової ставки і загальної вартості. Ці показники тепер повинні включати всі витрати споживача, пов'язані з отриманням, обслуговуванням і поверненням кредиту.

З архіву ПУ. Безжально "обдирають" підлеглі Гончарука: Наркодилер відповів прем'єр-міністру України, скільки "дурі" треба продати, щоб купити квартиру, - ЗМІ

п’ятниця, 26 лютий 2021, 0:10

Працівник нелегального бізнесу обурений тим, що голова Кабміну так легковажно кидається словами. Так вірогідний злочинець відповів Гончаруку, скільки кокаїну потрібно продати, щоб купити квартиру. Про це пише український журналіст Андрій Павловський у...

Зеленський подав до Ради пакет законопроєктів про податкову амністію

четвер, 25 лютий 2021, 22:30

Президент у четвер зареєстрував законопроєкти 5153 (поправки до Податкового кодексу), 5154 (зміни до Бюджетного кодексу), 5155 (поправки до валютного законодавства), а також законопроєкт 5156 - з поправками до Кримінального кодексу та інших законів. Те...