Мораторій на підвищення одразу кількох комунальних тарифів може залишитися чинним до 2025 року - сприяючи утриманню зростання інфляції. Мова про розцінки на газ, гарячу воду та опалення, передають Патріоти України.
Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ. Понад те, у регуляторі сподіваються, що після зняття мораторію підвищення тарифів буде плавним та поступовим, а не різким та одномоментним.
"З огляду на високу соціальну значущість цього питання очікується, що підвищення тарифів буде поетапним. І триватиме кілька років разом із розширенням соціальної підтримки", – зазначили в Нацбанку.
Втім НБУ враховує, що мораторій не поширюється на інші види комунальних послуг. Зокрема холодне водопостачання та електропостачання.
Щодо останнього ж, у Нацбанку визнали: тариф для населення, що зріс з 1 червня, виявився вищим, ніж очікували в регуляторі. Що, втім, не вплинуло на загальну тенденцію до уповільнення так званої адміністративної інфляції – зростання цін на послуги та товари, що регулюються державою. У 2023 року темпи зростання адміністративних цін знизилися до 12,5%.
Яким буде тариф на світ у вересні
Водночас, Міненергетики не планує змінювати поточний тариф на електрику для побутових споживачів до кінця опалювального сезону 2024 року. Таким чином, у вересні українці платитимуть за електроенергію 2,64 грн за кіловат-годину – незалежно від обсягу споживання.
"Ми поки що не плануємо чергове збільшення тарифу. Ми дуже сподіваємося, що з цим тарифом пройдемо весь опалювальний сезон", – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.
Підвищили ж тариф, за його словами, заради отримання додаткових коштів на ремонт енергосистеми, пошкодженої російськими атаками.
"Всі розрахунки показували: ми не зможемо максимально відновити систему до наступної зими. І, відповідно, провести наймасштабнішу ремонтну кампанію та підтримати генерацію", – пояснив він.
Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...