В Україні чекають підвищення тарифів на газ: Як зміняться ціни на товари і коли можливий "удар"

Складний опалювальний сезон пророкують як політики, так і експерти. Народний депутат Данило Гетьманцев упевнений, що чинні тарифи на газ для населення непомірно занижені, передають Патріоти України.

Проте їх обіцяють залишити незмінними до кінця опалювального сезону. А ось тарифи на газ для промисловості зростуть ще цієї осені. І, звичайно, це спричинить підвищення цін на товари.Про те, як зміняться тарифи на газ для промислових підприємств, і наскільки через це зросте вартість товарів, які вони виробляють, розповів аналітик Інституту економічних стратегій Юрій Корольчук.

На сьогодні основна частина населення сплачує використані кубометри газу за тарифом 7,96 грн. Для промисловості тарифи вже зараз набагато вищі, проте ще цього року на них чекає черговий виток підвищення, каже аналітик.

Вони будуть переглянуті ще восени 2022 року. Підвищення тарифів для підприємств неминуче призведе до зростання цін на продукти. Орієнтовно вони зростуть на 20-25%.

Аналітик Інституту економічних стратегій Юрій Корольчук каже, що в такій ситуації найуразливішими перед підвищенням тарифів виявляться ціни на харчові продукти.

Тариф для підприємств планують підвищити приблизно на третину, і вже цього року він становитиме 60 грн за кубометр. Подорожчання газу вплине на ціноутворення продукції. У тому числі, зросте й вартість будматеріалів, а також продукції сільськогосподарського сектору.

"Побутова продукція, у вартість якої закладаються ціни на енергоносії, має перспективи зростання до 20%. Продукти харчування – зростання не більше ніж на 25%", – каже Юрій Корольчук

Мова йде про мільярди: МВФ може надати Україні багаторічний пакет допомоги на колосальну суму – Bloomberg

п’ятниця, 27 січень 2023, 0:28

МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакету допомоги на суму до 16 мільярдів доларів, який допоможе покрити потреби країни і стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джере...

В Україні перерахували частину тарифів: Названо послуги, які подорожчають у 2023 році

четвер, 26 січень 2023, 19:09

В Україні у 2023 році вже перерахували вартість доставки газу. Незабаром мають переглянути тарифи на воду, передають Патріоти України. Суми за газ у платіжках вже збільшились з 1 січня. Тариф на доставку блакитного палива залишився без змін, але щоміся...