В Україні через війну фактично щезли олігархи, але є ризики появи нових, - Bloomberg

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії українські олігархи втратили активи й політичний вплив і тому фактично перестали бути олігархами. Однак зберігаються ризики появи нових олігархів в Україні. Про це пише видання Bloomberg.

Видання наголошує, що у грудневому звіті Міжнародний валютний фонд назвав відновлення в Україні "олігархічних інтересів" одним з ризиків для реформ та майбутньої підтримки донорів.

Колишня керівниця НБУ Валерія Гонтарева сказала Bloomberg, що розкрадання грошей, які виділятимуться на так званий "план Маршалла", може стати серйозною загрозою для України. На її думку, "донори не бояться старих олігархів, вони бояться нових".

Агентство пише, посилаючись на неназваного європейського дипломата, що країни G7 чинять тиск на українську владу з вимогою відновити реформи й боротьбу з корупцією.

"Україна досі має проблеми з очищенням судової та податкової систем, а також з діджиталізацією державних процесів, яка має на меті забезпечити прозорість. Через це майбутнє України знову може зіпсувати корупція", – вважає видання.

Bloomberg відзначає, що Україна стає все більш централізованою і мілітаризованою державою, а Володимир Зеленський веде політику, яка може завадити повоєнній лібералізації.

"Уряд фактично взяв під повний контроль великі держкомпанії, зокрема "Укрнафту" та "Укртатнафту", які раніше були у сфері інтересів Ігоря Коломойського", – йдеться у публікації.

Формування нового олігархічного класу може негативно вплинути на перспективи України, оскільки гальмуватиме надходження закордонних інвестицій та демонополізацію ринку, пише видання.

Різниця у 10 разів: Ось яка найменша та найбільша пенсії в Україні

четвер, 25 червень 2026, 8:03

В Україні мінімальна і максимальна пенсії відрізняються рівно в десять разів - і ця різниця закріплена законом. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, передають Патріоти Укр...

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...