В Україні деяким пенсіонерам перерахують пенсії заднім числом: Кому та коли чекати збільшення виплат

Влітку 2024 року не відбудеться індексації пенсій, проте доплати отримають пенсіонери, які мають право на вікові виплати, передають Патріоти України.

Крім того, з 1 квітня в Україні було заплановано проведення перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють. Вони отримають надбавку за новопридбаний стаж. Тобто, в червні на їх рахунок надійдуть збільшені розміри пенсійних виплат і доплата за попередні місяці (квітень і травень), пише «Судово-юридична газета».

«З 1 квітня пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року придбали 24 місяці страхового стажу або відпрацювали менше 24 місяців, але після призначення або попереднього перерахунку пенсії минуло два роки», — говориться в поясненні ПФУ.

Також зазначається, що якщо на 1 березня 2024 року було придбано не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням страхового стажу. При цьому пенсія може обчислюватися з того заробітку, з урахуванням якого обчислена пенсія при її призначенні або попередньому перерахунку, або, якщо доцільно, враховуватись у тому числі заробіток, який отримує людина, працюючи після призначення/попереднього перерахунку пенсії.

Якщо після призначення/попереднього перерахунку пенсії на 1 березня 2024 року було придбано менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше ніж через два роки після її призначення/попереднього перерахунку з урахуванням лише придбаного страхового стажу. Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Сам перерахунок пенсій запланований на 1 квітня, але його буде здійснено лише тоді, коли з державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал 2024 року. Зазвичай, ці звіти надходять до 10 травня. Тому виплати і «затримаються» до початку червня.

Нацбанк знизив облікову ставку до 13%: Що це означає

четвер, 13 червень 2024, 14:54

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку на 0,5 відсоткових пункта до 13% з 14 червня. Про це стало відомо з брифінгу щодо рішення Правління з монетарної політики, передають Патріоти України. "Правління Національного банку...

Доведеться виживати: За найгіршим сценарієм, взимку світла в українців може не бути по 20 годин

четвер, 13 червень 2024, 10:28

Якщо Росія продовжить повітряні атаки по електростанціях в Україні, то, за найгіршим сценарієм, взимку українці можуть проводити до 20 годин на день без електрики й опалення. Про це повідомляє BBC з посиланням на дані ДТЕК, передають Патріоти України. ...