
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України.
Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про Державний бюджет на 2025 рік, "чорнобильська пенсія" буде виплачуватись не всім пенсіонерам. Цю допомогу отримують пенсіонери, які не працюють, але постійно проживають у зонах відселення і проживали або працювали там від 1986 до 1993 року.
Пенсіонери, які змінили місце проживання після аварії на ЧАЕС або переїхали до зон після катастрофи, не отримають доплату.
Крім цього, якщо пенсіонер-чорнобилець залишає своє постійне місце проживання у зоні відселення та реєструється за її межами, виплата припиняється. Для цього Пенсійному фонду доручено регулярно звіряти дані з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних реєстрів для підтвердження права на продовження чи припинення виплат.
У Росії загострюється паливна криза, яка охопила десятки регіонів. Водії змушені займати черги на автозаправках ще з раннього ранку, а в багатьох областях запроваджуються суворі обмеження на продаж пального, передають Патріоти України. За повідомленням...
З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...