
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України.
Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про Державний бюджет на 2025 рік, "чорнобильська пенсія" буде виплачуватись не всім пенсіонерам. Цю допомогу отримують пенсіонери, які не працюють, але постійно проживають у зонах відселення і проживали або працювали там від 1986 до 1993 року.
Пенсіонери, які змінили місце проживання після аварії на ЧАЕС або переїхали до зон після катастрофи, не отримають доплату.
Крім цього, якщо пенсіонер-чорнобилець залишає своє постійне місце проживання у зоні відселення та реєструється за її межами, виплата припиняється. Для цього Пенсійному фонду доручено регулярно звіряти дані з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних реєстрів для підтвердження права на продовження чи припинення виплат.
Ціни на сиру нафту знизилися більш ніж на 3%, що посилило тижневі втрати. Зниження відбулося на тлі того, що нафтові танкери продовжили рух через Ормузьку протоку, зменшуючи занепокоєння щодо постачання, передають Патріоти України з посиланням на Reute...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...