В Україні для кількох категорій громадян скасували плату за доставку газу? Все, що треба знати

Більшість споживачів газу найближчим часом сплачуватимуть за газ, як і раніше, за старими тарифами, передають Патріоти України.

Варто пам'ятати, що окремо потрібно сплачувати за «блакитне» паливо і за його доставку. Щодо останнього платежу у мережі наразі поширюються фейкові повідомлення — щодо скасування платні за транспортування певним категоріям населення. Про це повідомляє «Газправда».

Так, аферисти створили відеофейк, стилізований під відомий український телеканал, в якому розповідають ніби то про «відміну плати за транспортування» для окремих категорій громадян — пенсіонерів, людей з інвалідністю, сімей військових, багатодітних і навіть безробітних, посилаючись на відповідний закон.

Споживачам пропонують «оформити відмову» від оплати за доставку газу, залишивши заявку «на спеціально створеному сайті» за посиланням в Телеграмі.

Експетри зазначають, що про фейковість цього відео свідчить, насамперед, відсутність подібного закону, а також граматичні та фактичні помилки.

«Так шахраї збирають ваші особисті дані. Тож, повіривши в такі фейки, ви не лише НЕ отримаєте бажаного скасування плати за доставку, але й ризикуєте стати жертвою зламу соцмереж чи викрадення даних банківських карток», — попереджають громадян.

Раніше в компанії «Нафтогаз України» детально розповіли, як правильно «читати» платіжку, окремо зупинившися на кожній позиції, вказаній в документі.

Ілон Маск розповів, що бореться зі спробами РФ заглушити Starlink

субота, 25 травень 2024, 22:45

Компанія SpaceX, яка володіє мережею супутникового зв’язку Starlink, наполегливо працює над тим, щоб нейтралізувати спроби Росії заглушити цей зв’язок. Про це повідомив засновник і керівник компанії Ілон Маск, передають Патріоти України. Один з користу...

За графіком: У ДТЕК розповіли, скільки українцям доведеться жити з відключеннями електроенергії

субота, 25 травень 2024, 21:25

Енергетикам не вдасться швидко відновити пошкоджені об'єкти генерації. У деяких випадках ремонт може тривати до 10 місяців і при умові, що є достатня кількість коштів на роботи та нове обладнання. Крім того, щоб відновити генерацію, необхідно забезпечи...