В Україні для Uklon, Uber та Bolt готують нові податкові правила: Гетманцев розповів про деталі майбутнього закону

В Україні планують зобов’язати цифрові сервіси, такі як Uklon, Uber і Bolt, виступати податковими агентами, щоб вони самі утримували податки з доходів користувачів і сплачували їх до бюджету. Очікується, що це спростить адміністрування податків для громадян, які отримуватимуть свої заробітки вже після вирахування податку. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") в коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.

За його словами, такий підхід має значно спростити адміністрування податків і зменшити навантаження на громадян, які користуються цими сервісами для заробітку.

Наразі фізичні особи, які заробляють через цифрові платформи, зобов’язані самостійно реєструватися як ФОПи, подавати податкові декларації та сплачувати податки. Це створює значні труднощі для багатьох, адже далеко не всі користувачі готові або вміють правильно вести податкову звітність.

Міністерство фінансів запропонувало модель, за якою платформи будуть передавати дані про доходи користувачів до Державної податкової служби (ДПС). У такому разі фізичні особи повинні самостійно подавати декларації та сплачувати податки. Але це накладає обов’язки на сотні тисяч людей, що суттєво ускладнює адміністрування.

Данило Гетманцев вважає, що найкращим рішенням є зобов’язання платформ самостійно утримувати податки з доходів користувачів і сплачувати їх до бюджету. Такий підхід має кілька ключових переваг:

  • простота для користувачів: людина отримує свій дохід уже за вирахуванням податку, що знімає необхідність подавати декларації та звітувати;
  • полегшене адміністрування: держава отримує податки централізовано через платформу, що мінімізує ризики ухилення від сплати;
  • сприяння прозорості: цифрові платформи стають повноцінними податковими агентами, що забезпечує більший контроль за фінансовими потоками.

Для стимулювання дотримання нових правил пропонується запровадити знижену ставку податку в розмірі 5% для доходів, отриманих через цифрові платформи. Цей підхід підтримується міжнародними організаціями, зокрема ОЕСР, яка пропонує спрощені процедури адміністрування податків для цифрових платформ.

Реформа також пов’язана з міжнародними зобов’язаннями України. Згідно з програмою розширеного фінансування МВФ, до кінця квітня 2025 року має бути ухвалений законопроєкт, який запровадить нові правила податкової звітності для цифрових платформ.

Крім того, Україна планує приєднатися до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи (DPI). Ця угода, яку підтримують близько 30 країн, забезпечує прозорість і гармонізацію правил у сфері оподаткування.

Чи чекати блекауту? Експерт розповів, як довго триватимуть відключення світла в Україні

четвер, 26 грудень 2024, 18:56

Відключення світла в Україні триватимуть принаймні 5-7 днів, але у разі морозів графіки можуть стати жорсткішими. Однак, блекауту не буде, енергетики роблять все можливе для відновлення системи та захисту від нових атак. Про це розповів директор Центру...

Цифри невтішні? В Інституті демографії оцінили, скільки біженців повернеться додому після війни

четвер, 26 грудень 2024, 18:44

Досвід воєн у Європі показує, що значна частина біженців не повернеться в Україну. Близько половини залишиться за кордоном назавжди. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк...