В Україні готується зниження відсотків за кредитами. Воно торкнеться не всіх позик громадян, а лише так званих швидких кредитів, які українці беруть у різних фінансових організацій.
Кредиторам заборонять брати з позичальників величезні відсотки, а також заборонять стягувати будь-які платежі, що не вказані в умовах кредитування.Відповідний законопроект уже зареєстровано у Верховній Раді та незабаром буде розглянуто. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Йдеться не про кредити банків, а про так звані "кредити до зарплати" або мікрокредити, які стали вельми популярними у громадян, особливо під час війни.
"Сьогодні фіксуються надвисокі ціни на ринку мікрокредитування. Денна номінальна ставка може досягати 5% на день, а середня номінальна річна відсоткова ставка – понад 1000% річних", – каже Гетманцев.
Причому понад 1000% річних – це ще дуже скромна оцінка доходів за такими позиками. Насправді з'ясувалося, що такі кредити видають у середньому під 28 671% (!) річних.
Звичайно, якщо позичальник повертає всю суму в строк, то йому доводиться платити лише ті відсотки, які вказані в умовах кредитування (хоч і вони дуже б'ють по гаманцю). Однак не дай Боже позичальнику прострочити дату сплати за кредитом. Тоді відразу приводиться в дію "маховик" надвисоких відсотків і починає розкручуватися з шаленою швидкістю. Таким чином позичальник потрапляє у кредитну кабалу, вирватися з якої практично неможливо.
Що передбачає законопроект
Запропонований законопроект містить низку обмежень у правилах видачі мікрокредитів. Зокрема, ця законодавча ініціатива передбачає:
Таким чином, позичальники також повинні будуть ставитись до таких позик більш відповідально, оскільки вся інформація про них з'явиться у бюро кредитних історій.
Багато хто з них, відляканий астрономічними відсотками та накрутками, просто перестав повертати борги своїм кредиторам. Таким чином, лише за перший квартал поточного року заборгованість українців перед мікрокредитними організаціями зросла на 663 млн грн, і в сумі досягла 8,7 млрд грн
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...