Нацбанк не відмовився від планів обмеження p2p платежів за картками для боротьби зі схемою "дропів" – людьми, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток та рахунків. Наразі ведеться обговорення цього питання. передають Патріоти України.
Про це повідомив голова Нацбанку Андрій Пишний. Він зазначив: мета регулятора – щоб політика, яку він провадить, "була максимально зрозуміла".
"Триває фаза обговорення цього питання з волонтерми. Команда зараз на другій ітерації обговорення з волонтерським середовищем, ми збираємо їхні позиції. Будемо виходити, сподіваюсь, наступного тижня на наступну зустріч" , – йдеться у повідомленні.
У чому суть проблеми
Дропи – це люди, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків. Такі платіжні засоби використовуються як транзитні для проведення переказів на різні суми між іншими рахунками. Це потрібно зловмисникам, аби увести жертв в оману, "заплутати сліди" й ускладнити правоохоронцям роботу під час розслідування злочинів.
Кошти, які проходять через рахунок дропа, можуть бути отримані злочинним шляхом, зокрема – торгівлею наркотиками, людьми, зброєю та ін. Також рахунки дропів часто використовуються для ухилення від сплати податків та переміщення грошей, викрадених з рахунків інших людей.
"Грошових мулів" можуть залучати на постійній основі – коли він сам переказує отримані кошти куди скажуть, залишаючи собі певний відсоток або "одноразово" – коли дроп за одноразову плату передає оформлені на нього банківські картки, включно з пін-кодами і доступом до веб-банкінгу.
Українцям встановили ліміти на грошові перекази між картками
Раніше ж українські банки почали встановлювати ліміти для грошових переказів із картки на картку – щоб протидіяти шахрайству та відмиванню грошей. Обмежуються не лише суми переказів, а й кількість транзакцій. Однак ці ліміти різняться залежно від фінустанови.
Зокрема, основні ліміти на перекази між фізичними особами в ПриватБанку встановлені на різному рівні залежно від того, чи отримує клієнт гроші або відправляє. Однак у будь-якому разі при переказі діє обмеження 29 999 грн за один платіж.
Ліміт на перекази між фізичними особами в Монобанку встановили так:
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що призвело до значних втрат у садівництві. Найбільше постраждали абрикоси, також зазнали втрат вишня і черешня. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України. «За поперед...