У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від накопичених коштів на персональних рахунках, передають Патріоти України.
Про терміни впровадження розповів перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк ("Батьківщина") в коментарі ЗМІ. За його словами, відповідні рішення планують ухвалити вже у 2025 році.
Накопичувальна пенсійна система передбачає створення індивідуальних рахунків для кожного працівника. Внески на ці рахунки формуватимуться за трьома джерелами:
Накопичені кошти залишатимуться власністю громадянина, і їх можна буде інвестувати у фінансові інструменти для захисту від інфляції. У разі смерті власника рахунку ці гроші можуть бути передані у спадок. За словами Цимбалюка, у законопроєкті враховані механізми для забезпечення стабільності системи:
Для уникнення ризиків законопроєкт також передбачає створення фонду гарантування повернення коштів. Солідарна пенсійна система, яка працює в Україні, базується на принципі "загального казана".
Це означає, що внески громадян, котрі працюють, використовуються для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам. Проте система стикається з численними викликами:
Після впровадження нової системи кожен громадянин, що працює, матиме індивідуальний пенсійний рахунок. Накопичені кошти можна буде використати після досягнення пенсійного віку у вигляді:
Ця система забезпечить громадянам прозорість і можливість контролювати власні заощадження. Раніше в Міністерстві соціальної політики повідомляли, що реформа проходитиме у два етапи:
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...