В Україні хочуть повернути державний контроль за ринком пального: Що це дасть

Антимонопольний комітет України пропонує уряду повернути державний контроль за ринком пального для запобігання його дефіциту. Як зазначається на сайті АМКУ, після дефіциту пального на роздрібному ринку навесні 2022 року АМКУ розпочав два дослідження, передають Патріоти України.

Перше – пов’язане із виявленням причин і чинників, що вплинули на обмеження пропозиції на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів (йдеться про високооктанові бензини та дизельне пальне). Друге – зі встановленням цін на пальне протягом 2022 року.

"АМКУ ще не має остаточних результатів дослідження, водночас, враховуючи підвищений попит на пальне, який у будь-який момент може призвести до повторення ситуації квітня-травня 2022 року, АМКУ вирішив терміново звернутися до КМУ з наступними основними проблемними питаннями, які були виявлені протягом вказаних досліджень", - зазначив комітет.

Зокрема, зазначається, що, по-перше, жоден державний орган і держава загалом не володіють повною й достовірною інформацією про обіг палива в Україні. По-друге, держава не може прогнозувати та планувати дії на ринку пального у зв'язку з відсутністю цієї інформації та залежить від учасників ринків.

По-третє, бізнес, розуміючи безконтрольність ринку, може робити дії, законність яких важко перевірити. "В умовах ситуації, яка склалася в країні, АМКУ впевнений, що держава повинна мати вплив на ринок, зокрема здійснювати заходи, спрямовані на запобігання дефіциту", – йдеться у повідомленні.

Таким чином, АМКУ пропонує Кабміну визначити орган державної влади для ведення фактичних і прогнозних балансів попиту й пропозиції палива, щоб не допустити дефіциту. Також пропонується відновити надання бізнесом електронних документів про фактичні залишки пального й обсяг обігу.

Україна внаслідок війни з РФ втратила чверть економіки: Держстат розкрив підрахунки щодо ВВП

п’ятниця, 29 березень 2024, 11:30

Українська економіка за підсумками 2023 року збільшилась на 5,3% (зростання реального внутрішнього валового продукту, ВВП). При цьому показники все одно далекі від тих, що були на початок повномасштабного вторгнення РФ. Реальний ВВП становить лише 75% ...

В Україні банки без пояснення причин блокують рахунки: Що треба знати всім

п’ятниця, 29 березень 2024, 9:48

Українці масово скаржаться на блокування своїх рахунків без пояснення причин. Банки мають право розірвати договір і поставити клієнта перед фактом, повідомивши листом на електронну пошту, передають Патріоти України. Адвокати та деякі суди вважають, що ...