Мінімальна зарплата в Україні наступного року може зрости до 8688 грн, а прожитковий мінімум – до 3171 грн. Забезпечити фінансування планів уряду можна завдяки детінізації економіки та оптимізації недієвих державних програм. Про це заявив голова Комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). За наведеними ним даними, наразі $4 млрд української економіки перебуває в тіні, передають Патріоти України.
"Я переконаний – і цю позицію відстоюю послідовно – виправити цю ситуацію можна за рахунок джерел від детінізації. Це 4 млрд доларів на цей рік. Наступного року плануємо акумулювати до державного бюджету за рахунок детінізації ще більше надходжень. Іншим джерелом може стати економія бюджетних видатків, зокрема й за рахунок недієвих держпрограм, як, наприклад, кешбек", – написав він.
Він нагадав, що у Верховній Раді очікують на Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки. Відповідно до проєкту документа, урядом планується таке підвищення мінімальних соціальних стандартів:
"Ситуація з бюджетним фінансуванням зараз складна. Але я поділяю думку, що збільшення соціальних стандартів є пріоритетним. Навіть з точки зору економіки – адже це сприяє розвитку економіки та стимулює попит, який, своєю чергою, стимулює і виробництво споживчих товарів та послуг нашими вітчизняними виробниками", – наголосив Гетманцев.
Також він зазначив, що запланована індексація соціальних стандартів у зазначений період відповідає показникам прогнозованої інфляції за відповідний час. Але цей план не враховує, що у 2025 році індексації не було, тобто соцстандарти відставатимуть від темпів зростання цін. Також Гетманцев закликав збільшити показник офіційного прожиткового мінімуму до реального показника.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...