В Україні хочуть скоротити витрати енергомережі завдяки "розумним мережам": Міненерго розкрило деталі

Міністерство енергетики України схвалило дорожню карту розвитку "розумних мереж", яка передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Впровадження "розумних мереж" дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах в цілому по Україні на 6 млрд кВт*год щорічно.

Про це повідомила пресслужба міністерства. "Вона передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Це потрібно для того, аби зробити її більш збалансованою та захищеною, стійкішою в умовах воєнних ризиків", – йдеться у повідомленні.

Одним із ключових аспектів цієї ініціативи є застосування "розумних" технологій у відновленні пошкоджених російськими атаками об’єктів. Це відбуватиметься з використанням технологій "мікромереж", які, за словами міністра енергетики Германа Галущенка, є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих.

Вас може зацікавити:Перемога України! Усик – Ф'юрі: всі подробиці історичного бою

За планами Міненерго, впровадження "розумних мереж" дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах на 6 мільярдів кіловат-годин щорічно. Такі значні економічні переваги та зменшення ризиків перерв у електропостачанні мають велике значення для стабільності енергетичного сектору країни.

Крім того, впровадження "розумних мереж" покликане відобразитися на якості енергопостачання громадянам. За прогнозами, це дозволить зменшити показник тривалості перерв у електропостачанні до 100 хвилин на рік, що відповідає середньому рівню країн Європейського Союзу.

"Українська енергосистема є невід’ємною частиною європейської, а отже, має розвиватися та модернізуватися за європейськими стандартами. Впровадження технології "розумних мереж" дозволить оптимізувати виробництво, передачу та споживання електроенергії, що стимулюватиме до зменшення втрат електроенергії", – зазначив Галущенко.

В Росії та Білорусі очікується гострий дефіцит популярних фруктів

середа, 12 червень 2024, 20:02

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України. Якщо казат...

Одна заява - 10 послуг: У "Дії" запускають велике нововведення для бізнесу

середа, 12 червень 2024, 18:56

На порталі "Дія" запустили нововведення для бізнесу. Це нова комплексна послуга "е-Підприємець", передають Патріоти України з посиланням на віце-прем'єра з цифрової трансформації Михайла Федорова у Telegram та портал "Дія". "е-Підприємець" - це сервіс...