В Україні майже кожна ТЕС розбита: Чи буде новий блекаут і коли чекати відключень світла в Україні

Навесні 2024-го року Росія перейшла до нової фази енергетичного терору в Україні, прицільно обстрілюючи теплові електростанції (ТЕС). Хоча повний блекаут не передбачається, ця стратегія може спричинити збільшення планових відключень електроенергії влітку, коли підвищується споживання. Проте в експертів галузі немає єдиної думки щодо вірогідності таких відключень, передають Патріоти України.

Про це OBOZ.UA розповіли експерти з енергетики. "На сьогодні в нас такі обставини, що майже кожна ТЕС пошкоджена", – констатував директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Колишній міністр енергетики та голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков впевнений: уникнути масштабних планових відключень світла влітку навряд чи вдасться. "Не виключено, що будуть скорочення постачання електроенергії та графіки відключень у літній період. Ми вже компенсуємо електроенергію за рахунок імпорту", – розказав він.

Він зазначає, що через повну руйнацію українських електромереж можуть бути застосовані масові відключення, але лише на літній період, коли температура почне зростати, а споживання електроенергії збільшиться. Україна вже отримує допомогу з європейських енергосистем, зокрема з Румунії, Словаччини та Польщі. Це дозволяє диспетчерам та інженерам сконцентруватися на тому, щоб якомога швидше відновити постачання.

Омельченко дає дещо інші прогнози. "За нинішньої ситуації тотальний блекаут країні не загрожує, масових відключень по всій Україні теж не буде", – зауважує експерт.

Однак такі розрахунки стосуються лише поточної ситуації, а у випадку повторних обстрілів виникне абсолютно нова обстановка. У такому разі важко буде оцінити завдані збитки та час на відновлення.

Трипільську ТЕС зруйновано: чи встигнуть відновити до зими

Омельченко розповідає, що в цьому контексті є "низка невизначеностей" стосовно можливого відновлення генерації на Трипільській ТЕС. Експерт зазначає: невідомо, наскільки серйозно пошкоджена сама станція. Але якщо врахувати твердження керівника "Центренерго" Юрія Власенка про її повну руйнацію, то процес відновлення може зайняти велику кількість часу, зазначає Омельченко.

Навіть якщо вдасться провести відновлювальні роботи, можливо, один з блоків залишиться в консервації або буде несправним. У зв'язку з цим, навіть якщо певні заходи відновлення будуть вжиті, прогнозувати його повне відновлення і використання в наступному опалювальному сезоні залишається складним завданням.

В Україні скасували відключення світла у частині населених пунктів, але є нюанс

четвер, 18 липень 2024, 17:56

В Україні скасували відключення світла у прифронтових зонах, а також поблизу кордону з агресоркою Росією та Білоруссю. Кабмін запровадив відповідну норму. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передають Патріот...

На атомних станціях сталися три аварії за три дні: Харченко закликав владу не приховувати реальну ситуацію

четвер, 18 липень 2024, 16:56

"Два дні поспіль читаю зведення Міністерства енергетики з особливою увагою", - пише директор центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передають Патріоти України. "Причина в тому що два дні тому на Південноукраїнській АЕС, судячи з усього від сп...