Березнева індексація пенсій, в результаті якої деякі люди на заслуженому відпочинку будуть отримувати щомісяця на 100 — 1000 гривень більше, порадує багатьох пенсіонерів, проте навряд чи допоможе піднятися над межею бідності, передають Патріоти України.
У зв'язку з цим у Верховній Раді України групою депутатів зареєстровано новий законопроєкт, який пропонує переглянути та підвищити мінімальні пенсії, заробітні плати та прожитковий мінімум на 2025 рік, пише онлайн-видання.
Як хочуть підвищити виплати у 2025 році
В пояснювальній записці до документу від 3 лютого 2025 року № 2462 вказано, що згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 2025 рік», мінімальна заробітна плата (МЗП) з 1 січня 2025 року залишатиметься на рівні 8 000 грн.
В той же час згідно зі Законом України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», працівник, який виконав повну місячну норму, має отримувати зарплату не менше 8 000 грн з 1 січня 2025 року. У разі, якщо виплата нижча за встановлений рівень, роботодавець зобов’язаний провести доплату до мінімальної зарплати. Якщо ж працівник відпрацював не повний місяць, оплата проводиться пропорційно фактично відпрацьованим годинам.
Однак, якщо запропонований законопроєкт ухвалять, у 2025 році на українців чекатиме поетапне підвищення мінімальної зарплати та інших виплат, які залежать від неї. Згідно з документом, «мінімалку» можуть переглянути тричі:
Які ще виплати можуть підвищити у 2025 році
Законопроєкт також передбачає підвищення прожиткового мінімуму та мінімальних пенсій. Наразі люди похилого віку не можуть отримувати менше ніж 2 361 грн, але, якщо документ ухвалять, пенсіонери отримуватимуть щонайменше:
Прожитковий мінімум також пропонують підвищувати поетапно:
Якщо Верховна Рада ухвалить новий законопроєкт, в Україні відбудеться відчутне підвищення мінімальних зарплат та пенсій. Однак все залежить від остаточного рішення влади.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...