В Україні можуть звільнити десятки тисяч чиновниць та співробітниць держпідприємств: Як змінили правила

На початку травня усі співробітниці державних підприємств та чиновниці мають повернутися в Україну. Йдеться про десятки тисяч бюджетниць, які виїхали за межі країни через початок повномасштабної війни, передають Патріоти України.

В іншому випадку вони ризикують втратити роботу. 26 квітня Кабінет міністрів ухвалив постанову №481, яка забороняє працівникам підприємств державного сектору економіки працювати за кордоном. Перебувати за межами країни можна лише у разі службового відрядження.

Скільки всього чиновниць та співробітниць держпідприємств серед біженок, сказати складно. "На жаль, подібних цифр не зможе дати ніхто. Їх просто не відстежують", -– прокоментував UBR.ua президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

При цьому в Україні дуже багато чиновників нижчої ланки – жінки. Вони, як і інші українці, виїжджали разом із дітьми з окупованих територій, Києва, Харкова тощо. Тепер вони повинні або оформити відпустки за власний рахунок (якщо роботодавець дозволить), або ж вони втратить свою роботу.

За чинними правилами українські чиновниці можуть працювати віддалено. Наприклад, із західних областей України. Проте виконувати свої завдання, перебуваючи у Польщі, заборонено. Директори департаментів уже зібрали списки своїх працівників. Також чиновників попросили написати папір, у якому вони письмово підтверджують, що перебувають в Україні та вказали конкретну адресу.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...