
Компанія «Зорг Біогаз» завершила будівництво в Україні біогазової станції потужністю 7,5 МВт на цукровому заводі. Станція працюватиме за новою технологією, яка передбачає використання у якості сировини хвостиків буряка, а не традиційний жом, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу компанії.
Наразі це перша в країні станція, яка працює на твердих залишках буряках. Станція обладнана завантажувачем твердої сировини (хвостиків буряка), уловлювачем каміння, подвійною фільтрацією біогазу, особливими економними теплообмінниками, найсучаснішою лабораторією.

Особливістю станції є вертикальні металеві реактори з центральною мішалкою, яка забезпечує кращий тепло- і масообмін, а отже підвищену ефективність переробки відходів. Сировина на станції підігрівається у спеціальному теплообміннику, що дозволяє зменшити споживання тепла у 2–3 рази порівняно з підігрівом сировини у класичних реакторах.
Отримання першого біогазу очікується вже в листопаді, а першу електроенергію планують отримати в грудні поточного року.
З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...
На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...