В Україні найближчим часом різко зміниться ціна на цибулю: У Мінагрополітики розповіли, чого чекати

В Україні очікується стрімка зміна ціни на цибулю, яка стала рекордсменом із подорожчання серед овочів. Нинішня висока вартість пов'язана з дефіцитом, що виник на ринку, передають Патріоти України.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що у 2023 році наші аграрії значно збільшили посівні площі під цибулю. Тому з початком основного збору нового врожаю ціни на овоч різко впадуть. Про це урядовець заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За словами Висоцького, останнім часом споживачі були змушені купувати дорогу цибулю, тому що 80% комерційного вирощування цибулі в країні в останнє десятиліття переважно проводилося на території Херсонської області. У 2022-му російські окупанти захопили територію, тому овоч не потрапив на решту території.

Дефіцит відчувається навіть зараз, тому фермери з інших регіонів збільшили посівну площу під овочами борщового набору щонайменше на 25-30%.

"Через два-три місяці почнеться основний збір цибулі, і пік дуже високих цін закінчиться. Далі буде стабілізація вартості. До кінця спрогнозувати не можна через погоду, яка буде сприятлива чи ні. Але точно є розуміння, що ціна на цибулю може знизитися" , – пояснив експерт.

Тарас Висоцький також зазначив, що посівні площі під зерновими культурами зменшились, але це не вплине на продовольчу безпеку нашої країни. Справа в тому, що українці споживають не більше 30% того, що вирощується. Пшениці, вівса, гречки посіяли більш ніж достатньо для покриття внутрішнього попиту.

Що сталося з цінами на цибулю в Україні

Вартість овочів ще на початку року перевищувала торішні показники у чотири рази. Кілограм почали продавати мінімум по 30-35 грн, а потім він подорожчав до 38-45 грн/кг і більше. На даний момент середня ціна на цибулю у супермаркетах – 64,37 грн/кг, повідомив Мінфін.

Чи оплатять працівникові лікарняний, якщо на підприємстві введено неповний робочий тиждень: У ПФУ дали відповідь

понеділок, 2 жовтень 2023, 18:30

Оплата листків непрацездатності (лікарняних), які мають право видавати як лікарі у закладах, так і медики-ФОПи, оплачується навіть тоді, якщо на підприємстві запроваджено неповний робочий тиждень, передають Патріоти України. «Робота на умовах неповног...

В Україні скасували фіксований курс долара: НБУ оголосив про новий валютний режим

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:39

Вже із завтрашнього дня, 3 жовтня, в Україні фактично скасовується фіксований курс долара. Однак країна не переходить до повністю плаваючого курсу. Нова система є "режимом керованої гнучкості обмінного курсу". Офіційна вартість долара в цьому режимі ви...