В Україні навесні можуть зрости ціни на бензин: Експерт назвав причину

У березні-квітні 2023 року в Україні можуть зрости ціни на пальне через те, що поточні запаси закінчуватимуться, а нові об'єми потрібно буде постачати з Європи. Про це розповів експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн, повідомляє "Обозреватель", передають Патріоти України.

Наразі йде заміщення російських обсягів на інші, це перебудова і логістичних ланцюгів, й ресурсної бази. Так, ембарго на нафту стартувало з 5 грудня, а 5 лютого почне діяти ембарго на російські нафтопродукти.

Тож, зазначає експерт, існують ризики, що щось не працюватиме одразу, якогось пального не вистачатиме, звідси й прогноз щодо зростання цін:

"Думаю, основні події розгорнуться у березні-квітні, коли вже потік російських нафтопродуктів припиниться і, відповідно, почнуться пошуки, а точніше, реалізація цих нових постачань".

Та Куюн не став прогнозувати, скільки може коштувати нафта, адже робити такі прогнози надзвичайно важко, адже не було ніколи досі таких ембарго та цінової стелі на нафту. "Тому сюрпризи будуть, буде дуже напружений період, і, я думаю, що перше півріччя року буде напруженим", - каже він.

США уникли катастрофічного дефолту - президент Байден

неділя, 28 травень 2023, 14:54

Президент США Джо Байден досягнув принципової домовленості з Конгресом щодо підвищення ліміту держборгу, що дозволить країні нівелювати загрозу дефолту. Про це повідомляє пресслужба Білого дому, передають Патріоти України. Зазначається, що Байден і спі...

Підвищення неминуче? Стало відомо, як зростуть платіжки за світло з новим тарифом на електроенергію

неділя, 28 травень 2023, 11:30

В Україні, ймовірно, вже з 1 червня буде новий тариф на електроенергію для побутових споживачів. Він буде єдиним для всіх, без диференціації за обсягами споживання. Експерти вже порахували, як зміняться платіжки за світло з новим тарифом. Про це написа...