В Україні НБУ із серпня змінює правила: Чи покарають за зарплати в конвертах

В Україні з серпня поповнювати картки в терміналах можна буде лише підтвердивши номер телефону. Водночас таке нововведення, попри твердження окремих експертів, не вплине на ситуацію із зарплатами в конвертах передають Патріоти України.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Жоден банк публічно не схвалить зарплату в конверті. Фактично це тіньові гроші, з яких не сплачено податки. Однак якщо клієнт банку регулярно отримує однакові суми, не здійснює підозрілі операції (підозрілою може вважатися зокрема занадто часті операції з готівкою, дроблення переказів тощо), ймовірно, проблем не виникне.

Василь Невмержицький, фінансовий експерт, розповідає OBOZREVATEL: передусім будь-який українець повинен подумати про те, навіщо він відкриває рахунок у банку, потім має вказати достовірну інформацію (як він використовуватиме рахунок, які у нього доходи тощо). "Якщо ви вказуєте зарплату, яка не пояснює ваші перекази, заявляєте, що відкриваєте картку для отримання зарплати, а насправді щодня отримуєте перекази за оплату будь-яких послуг, ви ризикуєте привернути увагу фінансового моніторингу", – пояснює експерт.

В одному з українських банків OBOZREVATEL розповідають: багато українців не хочуть відкривати депозити на суму від 400 тис. грн, оскільки не хочуть (або не можуть) підтвердити джерело своїх доходів. Однак насправді фінансовий моніторинг не створює обмеження, а лише посилює контроль.

"Є постанова НБУ №60: будь-який банк, не тільки наш, зобов'язаний попросити клієнта підтвердити джерело коштів. Якщо це переказ, поповнення рахунку, відкриття депозиту на суму від 400 тис. грн, то це обов'язково. Але не тільки за такої умови клієнта можуть попросити документи. Але тут ще від клієнта залежить, якщо є дані про його фінансовий стан, якщо він отримує на картку нашого банку зарплату, якщо він активний, то операцію можуть провести без додаткової перевірки", – пояснюють у банку.

Тобто якщо це операція на 400 тис. грн, підтвердження походження коштів є обов'язковим, незалежно від того, який це клієнт. Водночас якщо ви спробуєте дробити суму, наприклад, через день проводити операцію на 50 тис. грн, банк все одно це помітить, а сама процедура дроблення стане підставою для уважної перевірки клієнта. Деякі банки у такому разі можуть зовсім закрити рахунок клієнта і запропонувати йому перевести залишок коштів у той банк, який вкаже вже колишній клієнт.

Підтвердити джерело свого доходу можна за допомогою довідки про зарплату (її можна отримати на роботі у Пенсійному фонді). Навіть якщо ви зараз не працюєте, але працювали, наприклад, минулого року, довідка про попередній дохід задовольнить банк. Також можна показати документ про те, що ви продали нерухомість, авто тощо або здаєте майно в оренду.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...