В Україні немає дефіциту хліба, але популярний продукт може подорожчати: У чому причина і чого чекати

В Україні зросло споживання хліба. Українці почали закуповувати продукт для створення запасів. Саме цим пояснюються порожні полиці в магазинах, проте дефіциту хліба в країні немає. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко, передають Патріоти України.

За його словами, виробництво хліба в Україні не впало, просто люди значно збільшили споживання. Перебої з електропостачанням на деяких підприємствах виникають, але такі виробництва перебувають у списку об'єктів критичної інфраструктури.

"Тому в плановому порядку їх не відключають, і навіть якщо перебої якісь і є, то більшість підприємств забезпечені генераторами", - сказав Тараненко в коментарі виданню Obozrevatel. За його словами, причин для паніки немає, і великі закупівлі хліба про запас робити не варто. "Тому не бачу проблем для якоїсь паніки, закупівель таких великих, ми будемо з хлібом", - зазначив Тараненко.

Хліб в Україні модет подорожчати

Якщо електрику будуть відключати на кілька діб, то хліб може подорожчати. Ціна зросте до 5%. "Якщо говорити про короткочасні перебої, я маю на увазі відключення на 3-4 години, то ми будемо триматися. Але якщо це будуть перебої на добу-дві і більше, то це призведе до певного зростання вартості і, можливо, до подорожчання, але воно не буде суттєвим. Тобто це не буде там 5 грн або 10%. Якщо це буде, то до 5% максимум. Але це може бути тільки тоді, коли перебої носитимуть системний і довготривалий характер", – зазначив Тараненко.

Багатьом українцям перерахують розмір виплат за субсидіями: Для кого суми зміняться

неділя, 29 січень 2023, 10:22

Українцям зазвичай перераховують розмір житлових субсидій при переході з опалювального сезону в неопалювальний та назад. Проте, деяким споживачам комунальних послуг перерахують субсидії ще до закінчення опалювального сезону. І для них розмір виплат мож...

В уряді готують українцям нові тарифи на комуналку: Стало відомо, коли чекати змін

неділя, 29 січень 2023, 9:56

В Україні будуть нові тарифи на комуналку. Причому не лише для підприємців, але й для побутового сектору, якому зазвичай вартість комунальних послуг підвищують в останню чергу, передають Патріоти України. Очевидно, на підвищення вартості комунальних по...