В Україні новий дефіцит - з магазинів зникла сода

Разом з дефіцитом солі, що виник після того, як через бойові дії перестало працювати підприємство "Артемсоль", у низці мережевих магазинів з полиць зникла сода. Як стверджують "Українські новини", брак товару є, зокрема, у Києві та області. А в інтернет-магазинах пачку соди продають по 40−50 гривень.

Водночас, у мережі «АТБ» повідомили, що сода в Україні не виробляється і останніми роками імпортувалася на 100%. «Вона є у достатній кількості в Туреччині, законтрактована для забезпечення попиту, але при цьому через черги на кордоні доставка затримується на 10−14 днів», — цитує заяву прес-служби «НВ». У мережі відзначають, що протягом двох тижнів ринок поступово наповниться, якщо попит знизиться до рівня стабільного споживання.

Зазначається, що, як і раніше, спостерігаються перебої з постачанням солі. Продукція імпортується з Туреччини, Румунії, Польщі та Німеччини. Це також пов'язано із логістикою. Свою роль відіграє й ажіотажний попит. Спостерігаються перебої і з постачанням оцту. Це також пов'язують із загальним ажіотажем на соціальні товари, який запустив дефіцит солі. Так, продаж оцту зріс утричі. Але постачальники збільшили обсяги виробництва та відвантажень.

Ляпас Путіну? Час не настав: Лукашенко не захотів переводити Білорусь на єдину валюту з Росією

понеділок, 29 травень 2023, 16:30

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко не захотів переводити країну на єдину валюту з Росією. За словами Лукашенка, це питання "не сьогоднішнього дня". Таку заяву самопроголошений президент Білорусі зробив під час зустрічі з головою центробанку Росії...

Українцям перерахують пенсії через лічені дні: Збільшення може досягти 1200 грн на місяць

понеділок, 29 травень 2023, 15:38

В Україні у червні перерахують виплати працюючим пенсіонерам. Перерахунок відбудеться заднім числом (мав пройти у квітні, але затримався через відсутність статистики). Українці на заслуженому відпочинку, які продовжили працювати, отримають у червні гро...