Ціна на яйця в Україні впродовж останніх місяців змінювалась хвилями, оскільки на їхню вартість впливають кілька факторів — погодні умови, ціни на електроенергію, тепло і корм. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час чату на Главреді, передають Патріоти України.
«Передусім це відбуватиметься через погодні умови, адже у нас є і промислове виробництво, і пропозиція від домашніх господарств. Коли зберігається відносно тепла погода в Україні, починаючи з квітня до середини жовтня, ми маємо чисельну пропозицію яєць від домашніх господарств. Це дає змогу стабілізувати ринок», — пояснив експерт.
Він зазначив, що конкуренція між виробниками породжує зниження ціни. «Натомість у холодну пору року витрати на виробництво збільшуються, і від домашніх господарств дуже мало пропозиції — в основному продукція надходить від великих промислових виробників, які, в тому числі, експортують яйця, а також залежні від ціни на тепло, електроенергію та корм, що, відповідно, відбивається на цінах на яйця. Згадайте, як у 2024 році був період, коли ціни на яйця були дуже високими, а потім стрімко знижувалися», — сказав Марчук.
За його словами, у 2025 році, починаючи з лютого, ми побачили зростання ціни на яйця, адже витрати на виробництво зросли через те, що тривали морозні дні, зазначив він.
Також фахівець поділився прогнозом щодо подальшого розвитку ситуацію на ринку. «За моїм прогнозом, тенденція з частковим подорожчанням яєць триматиметься до Великодніх свят. А далі за рахунок і теплих днів, і пропозиції від домашніх господарств, ми побачимо зниження ціни на яйця на 20%, а подекуди й 30%, якщо відштовхуватися від ціни, яка є сьогодні», — сказав експерт.
З 1 травня в Україні стартує новий етап призначення субсидій на комунальні послуги – більшість отримає допомогу автоматично, але окремим категоріям потрібно подати заяву. Право на субсидію мають малозабезпечені сім’ї, чиї витрати на комуналку перевищую...
Українських пенсіонерів активно залучають до ринку праці через дефіцит кадрів, спричинений війною та міграцією молоді. Їх шукають на посади водіїв, охоронців, продавців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців і різноробів. ...