В Україні обіцяють ремонт зруйнованого війною житла: У Кабміні розповіли, що буде з тими, хто відбудується власним коштом

Українцям компенсують зроблений власним коштом ремонт пошкодженого внаслідок військових дій житла. Виплати почнуть проводити, "як тільки наші західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи". Про це у своєму Telegram розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив: фіксацію збитків буде прискорено, передають Патріоти України.

"Зосередимося на прискоренні фіксації збитків. Щоб кожен, хто робить зараз ремонт за свій рахунок, розумів – держава компенсує витрати, як тільки наші західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи", – йдеться у повідомленні.

Для прискорення фіксації збитків Міністерству розвитку громад та територій, за словами Шмигаля, дано доручення у максимально стислий термін визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку та квартирі. А крім того, спростити порядок його отримання – аби "кожен був упевнений: витрати будуть відшкодовані".

Що відновлюватимуть насамперед

Крім цього, Шмигаль також розповів, що першочергово відновлюватимуть об'єкти, "що отримали незначні пошкодження і які можна і доцільно ремонтувати вже зараз". Йдеться, зокрема, про критичні об'єкти та об'єкти соціальної інфраструктури, такі як школи та лікарні.

Також, зазначив прем'єр, держава у співфінансуванні з місцевою владою у деокупованих регіонах має відновити:

  • електро-;
  • водо-;
  • тепло-;
  • газопостачання;
  • транспортну інфраструктуру.

"Крім того, напрацьовуємо плани швидкого відновлення громад, які можуть бути деокуповані найближчим часом", наголосив глава уряду.

Продукти, транспорт, житло, медобслуговування: Стали відомі реальні витрати на проживання українців у Польщі

вівторок, 31 січень 2023, 10:30

Українці, які живуть у Польщі, можуть собі дозволити за свою зарплату трохи більше, ніж наші співгромадяни, оскільки ціни там майже паритетні з нашими, а от зарплати відчутно вищі. І все ж, витрати на проживання складають левову частку польської мініма...

ПриватБанк готує подарунок для пенсіонерів - власникам деяких карток виплатять по 20 тис. грн

вівторок, 31 січень 2023, 8:32

Державний ПриватБанк оголосив про проведення акції, під час якої пенсіонери, яких обслуговує цей банк, можуть отримати подарунки. Як подарунок, вони отримають одноразову виплату у розмірі 20 тисяч гривень. Переможців визначатимуть лише серед військових...