В Україні обіцяють ремонт зруйнованого війною житла: У Кабміні розповіли, що буде з тими, хто відбудується власним коштом

Українцям компенсують зроблений власним коштом ремонт пошкодженого внаслідок військових дій житла. Виплати почнуть проводити, "як тільки наші західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи". Про це у своєму Telegram розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив: фіксацію збитків буде прискорено, передають Патріоти України.

"Зосередимося на прискоренні фіксації збитків. Щоб кожен, хто робить зараз ремонт за свій рахунок, розумів – держава компенсує витрати, як тільки наші західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи", – йдеться у повідомленні.

Для прискорення фіксації збитків Міністерству розвитку громад та територій, за словами Шмигаля, дано доручення у максимально стислий термін визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку та квартирі. А крім того, спростити порядок його отримання – аби "кожен був упевнений: витрати будуть відшкодовані".

Що відновлюватимуть насамперед

Крім цього, Шмигаль також розповів, що першочергово відновлюватимуть об'єкти, "що отримали незначні пошкодження і які можна і доцільно ремонтувати вже зараз". Йдеться, зокрема, про критичні об'єкти та об'єкти соціальної інфраструктури, такі як школи та лікарні.

Також, зазначив прем'єр, держава у співфінансуванні з місцевою владою у деокупованих регіонах має відновити:

  • електро-;
  • водо-;
  • тепло-;
  • газопостачання;
  • транспортну інфраструктуру.

"Крім того, напрацьовуємо плани швидкого відновлення громад, які можуть бути деокуповані найближчим часом", наголосив глава уряду.

Підвищення неминуче? Стало відомо, як зростуть платіжки за світло з новим тарифом на електроенергію

неділя, 28 травень 2023, 11:30

В Україні, ймовірно, вже з 1 червня буде новий тариф на електроенергію для побутових споживачів. Він буде єдиним для всіх, без диференціації за обсягами споживання. Експерти вже порахували, як зміняться платіжки за світло з новим тарифом. Про це написа...

Українці масово скаржаться на блокування рахунків: Як вчинити боржнику, щоб не залишитись без грошей

неділя, 28 травень 2023, 9:42

Українцям почали масово блокувати рахунки за борги. Багато громадян, які заборгували за кредитами, комунальними платежами або не сплатили штрафи, після блокування рахунків опинились абсолютно без грошей. Люди скаржаться, що їм немає на що жити, передаю...