В Україні обмежать відсотки за кредитами і дозволять стягнення боргів під час війни: Деталі законопроєкту

Незабаром право на стягнення боргів за кредитами відновлять, незважаючи на війну. Крім того, українцям обмежать відсотки за кредитами, що зробить банківські позики більш привабливими. Таким чином Нацбанк хоче пожвавити ринок споживчого кредитування, зробивши його привабливим для пересічних українців, і більш прогнозованим для самих банків. Про те, яких зрушень чекати вже найближчим часом, розповіла перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передають Патріоти України.

На сьогодні ринок споживчого кредитування в Україні переживая значний спад, пов'язаний із війною. Українці елементарно зубожіли. Більшість громадян відклали мрії про нову побутові техніку, подорожі або ремонт у квартирі на ліпший, повоєнний, час.

Водночас і банки вкрай обережно підходять до кредитування через великий відсоток неповернених кредитів, який катастрофічно зріс із початку війни. Через це нові позики банки видають лише під велетенські відсотки, аби хоч якось компенсувати свої втрати. Звісно, що ці відсотки відлякують позичальників. Ситуацію поглиблює заборона на примусове стягнення боргів під час війни.

Отже, щоби пожвавити ринок кредитування, Нацбанк ініціює такі законодавчі зміни:

1.Зняття заборони на примусове стягнення боргів за неповерненими кредитами. Банки вкрай обмежили свої кредитні портфелі не лише через низький попит на кредити, але й через великі фінансові ризики, пов'язані із неповерненням кредитів. Через це банки змушені закладати високі процентні ставки в нові кредити, аби компенсувати собі втрати від неповернених кредитів. Скасування заборони на примусове стягнення боргів розв'яже руки кредиторам, додасть їм упевненості і допоможе знизити відсотки за новими кредитами.

2.Обмеження відсотків за кредитами для населення. Завдяки обмеженню кредитної ставки та відновленню економіки і зростанню чисельності зайнятого населення процес кредитування має піти активніше. У свою чергу, пожвавлення споживчого кредитування сприятиме розвитку економіки, адже збільшиться попит на товари.

Це не означає, що вже відразу, які тільки ухвалять закон, кредитори почнуть "вибивати" борги з усіх боржників. Катерина Рожкова каже, що розпочнуть зі свіжих неповернутих позик, які були взяті громадянами вже під час війни. Причому це стосується позичальників, які живуть в регіонах, не охоплених війною. Загалом до кожного випадку банки будуть підходити індивідуально

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....