В Україні обмінники купуватимуть долар за новим курсом: Чого очікувати українцям найближчими днями

В українських обмінниках очікується помітна зміна курсу готівкового долара. Так, за прогнозами, до 14 серпня вартість американської валюти в них перебуватиме в межах від 40,6 до 41,45 грн, передають Патріоти України.

Увечері ж 9 серпня обмінні пункти виставили курс на середньому рівні 40,92/41,32 грн (купівля/продаж). Таким чином, не відкидається зростання вартості валюти як у купівлі, так і в продажу.

Про курсову ситуацію розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив, що в банках прогнозується зниження курсу в купівлі та зростання у продажу.

Так, за очікуваннями, вартість долара в них перебуватиме в межах від 40,5 до 41,5 грн. Увечері ж 9 серпня банки виставили курс на середньому рівні 40,85/41,32 грн (купівля/продаж).

При цьому експерт висловив думку, що очікувати нових послаблень на валютному ринку не варто. Річ у тім, зазначив фінансист, що НБУ не має в своєму розпорядженні можливостей "для того, щоб збільшувати і так великий попит на валюту".

"Волатильність (мінливість. – Ред.) на ринку буде великою. Однак глобального обвалу або зростання я не чекаю. Шок, який був після ситуації на фондових ринках, уже пройшов – і зараз відбувається корекція, яку спостерігатимемо на цьому тижні (у зазначений часовий проміжок. – Ред.)", – йдеться в повідомленні.

Водночас попри те, що найближчим часом гривня буде під девальваційним пресингом, до кінця 2024 року в Україні не очікується різких змін курсу долара. Річ у тім, що після принципової угоди з кредиторами про реструктуризацію держборгу примара дефолту зникла, а загалом Україна зберігає широку фінансову підтримку партнерів. Відповідно, скуповувати долари з надією швидко заробити сенсу немає.

Як пояснив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), вартість гривні перебуватиме на відносно поточних позиціях і з інших причин. Зокрема, через

  • стабільну роботу морського коридору та довоєнні обсяги перевезень морем, що підтримує експорт;
  • наявність у НБУ достатніх міжнародних резервів та інструментів для підтримки курсу.

"Не відкрию Америку, якщо скажу, що девальваційний пресинг збережеться, бо війна продовжується, обмежуючи наш експортний і логістичний потенціал, а породжувана нею невизначеність стимулює відтік валюти за фінансовими операціями приватного сектору. ...Єдине, що можу сказати порівняно впевнено, що не очікую різких змін і коливань на валютному ринку до кінця цього року", – пояснив нардеп.

Все більше українців не зможуть вчасно вийти на пенсію: Чого чекати далі і чи будуть взагалі виплати

неділя, 24 листопад 2024, 18:55

В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять вимоги до стажу. В результаті більше українців не зможуть вчасно виходити на заслужений відпочинок. Про це йдеться в чинному законі "Про загально...

Тарифи на газ та електроенергію з 1 грудня в Україні: Стало відомо, скільки коштуватиме куб та кВт*год

неділя, 24 листопад 2024, 17:22

В Україні тариф на газ та електроенергія із 1 грудня не зміниться. Ціна становитиме 7,96 грн за куб газу для клієнтів "Нафтогазу". А це близько 98% усіх українських сімей. Водночас за кожну кВт*год електроенергію потрібно буде платити 4,32 грн. Про це ...