В Україні ті, хто не виконає вимогу щодо стажу для виходу на пенсію, зможуть оформити державну соціальну допомогу. Її розмір гарантує, що українець, який втратив працездатність, отримуватиме щонайменше прожитковий мінімум, передають Патріоти України.
Про це повідомляє видання "На пенсії". Вийти на пенсію у 2024 році можна у 60, 63 та 65 років, але за наявності не менш ніж 31, 21 або 15 років стажу відповідно. У межах пенсійної реформи щороку вимоги до страхового стажу підвищуватимуться на рік до 2028 року. У 2028 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде не менш ніж 35 років страхового стажу.
Якщо страхового стажу не вистачає, можна оформити державну соціальну допомогу людям, які не мають права на пенсію. Розмір таких виплат становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (у 2024 році це 2361 гривня), та середньомісячним доходом сім’ї на одну особу за останні пів року.
Проте максимальна сума допомоги не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 3028 гривень на 2024 рік.
Заяву на надання соціальної допомоги слід подавати кожні шість місяців із відповідними документами. Однак на період воєнного стану в країні виплати продовжують автоматично.
Для оформлення соціальної допомоги потрібно звернутися до органу соцзахисту із заявою та такими документами:
Україна відмовиться від долара і перейде на євро. В НБУ вразили гучною заявою та розповіли, як це відбуватиметься, передають Патріоти України. В Україні відмовляться від долара та перейдуть на євро. Тобто євро замінить долар як курсоутворювальна валют...
На українському ринку цього тижня спостерігається зростання цін на тепличні помідори. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, передають Патріоти України. Скорочення пропозиції продукції стало ключовим чинником, що дозволив продавцям підвищити ...