В Україні перепишуть ціни на цілу низку продуктів: Стало відомо, що подорожчає найсильніше

В Україні очікується суттєве подорожчання продуктів харчування, перш за все ягід, овочів і хліба через пізні весняні заморозки, які пошкодили врожаї як у самій країні, так і в основних країнах-постачальниках імпортної продукції. Погодні негаразди, логістичні труднощі та обмеження на постачання деяких продуктів з-за кордону створюють передумови для зростання цін у межах 10-15%, а на окремі категорії навіть вище. Про це розповів гендиректор "Української аграрної конфедерації" Павло Коваль в коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.

За його словами, наслідки можуть стати помітними вже найближчим часом – ціни на продукти зростуть, а на деякі категорії, як-от ягоди, овочі та хліб, очікується особливо значне подорожчання.

У ряді країн уже спостерігається затримка розвитку овочів через нестачу тепла. Ситуація ускладнилася й тим, що в Туреччині, яка є одним із головних експортерів фруктів та овочів до України, заморозки пошкодили врожаї зелені та фруктів у кількох провінціях. Подібна ситуація спостерігається і в південних регіонах Європи. Зокрема, в Албанії, яка постачала до України зелений часник, теж зафіксовано серйозні погодні втрати.

Через несприятливі погодні умови можливі збої у постачанні імпортної продукції, що в свою чергу позначиться на внутрішньому ринку. Експерт підкреслив: поєднання заморозків і логістичних труднощів може призвести до дефіциту окремих видів продуктів, а отже до їхнього подорожчання.

Коваль прогнозує зростання цін на фрукти, ягоди, овочі, а також хліб. Особливо це стосується чорного та пшенично-житнього хліба, адже наразі неможливо здійснювати постачання житнього борошна з Білорусі та Росії, а у Польщі залишаються обмежені запаси.

За його словами, фрукти цьогоріч точно будуть дорожчими. І хоча загальне зростання цін може скласти в межах 10-15%, на деякі товари, зокрема ягоди та кісточкові плоди, ціни можуть підскочити ще більше. Проте фахівець заспокоює, що це здорожчання не буде фантастичним, бо треба враховувати купівельну спроможність населення.

Окрім імпортних труднощів, внутрішній агросектор також зазнав збитків. За попередніми оцінками, українські аграрії можуть втратити близько 10% потенційного врожаю, що призведе до загального врожаю на рівні 73-74 млн тонн зернових та олійних культур, як і торік. Однією з головних причин стала складна погодна ситуація ще восени, під час посіву озимини. Було посіяно менше озимого ячменю та пшениці, що зменшило загальний обсяг посівів. Крім того, заморозки цього року прийшли пізно, чого аграрії не очікували, що й зробило удар по культурі ще болючішим.

Офіційних коментарів поки не дають: Найбільший банк Таїланду заблокував рахунки тисяч росіян

вівторок, 27 травень 2025, 20:35

Найбільший комерційний банк Таїланду Bangkok Bank почав масово блокувати банківські рахунки громадян країни-агресора Росії. Обмеження торкнулися переважно тих росіян, які не мають довгострокової візи, офіційного шлюбу з громадянами Таїланду або нерухом...

Однак багатші не стали: В уряді пояснили стрибок зарплат в Україні

вівторок, 27 травень 2025, 18:49

Зарплати українців зросли минулого року майже на чверть. І тенденція підвищення заробітної плати триває, передають Патріоти України з посиланням на Моніторинг основних подій в економіці України (березень 2025) Мінекономіки. Так, за даними Держстату у 2...