
В Україні вже з 1 червня можуть підвищити тарифи на електроенергію. Чинна ціна не покриває собівартість генерації та доставки струму. Крім того, не дозволяє фінансувати ремонтні роботи для відновлення пошкоджених російськими атаками енергооб'єктів. Ціна кВт*годину після подорожчання може становити близько 2,4 грн, передають Патріоти України.
Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Після підвищення тарифу на електроенергію вартість кВт*год все ще буде значно меншою, ніж ринкова ціна. Зараз при споживанні до 250 кВт*год. на місяць кожен коштує 1,44 грн., якщо сім'я за місяць витрачає більше, то за кожний кВт*годину має платити 1,68 грн. За новими правилами ціна може становити від 2,4 до 2,8 грн за кВт*годину.
При цьому градацію залишать. Ті, хто менше витрачають струму, менше платитимуть за електроенергію. Можливе також запровадження ринкової ціни тільки для тих, хто споживає велику кількість електроенергії. Точного рішення до Міненерго досі не ухвалили.
Усього розглядали близько десяти варіантів підвищення тарифів на електроенергію. І хоча для більшості сімей суми у платіжках зміняться незначно, таке рішення традиційно не популярне серед українців. Крім того, після початку повномасштабної війни в уряді підтримали мораторій на підвищення тарифів. Однак у результаті мораторій доведеться скасувати. Ще у квітні підвищили тарифи на воду, тепер настав час і для електроенергії. Незмінною залишиться вартість газу. Ціну зафіксували як мінімум до травня 2024 року.
Пенсіонерам після 70 років держава доплачує щомісяця - але розмір виплати залежить від конкретного віку, і є одна важлива умов. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, переда...
Українці продовжують отримувати пенсійні виплати. Щороку в Україні зростає кількість років страхового стажу, які необхідні для виходу на пенсію за віком. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) у Волинській області розповіли, чи можна док...