В Україні підвищать пенсії за новими правилами: Стало відомо, кому і наскільки

В Україні відбудеться індексацій пенсій 2024 року і зміниться система нарахування пенсій - вона стане бальною. Підвищення пенсій очікуються в січні, березні та липні. Деталі про індексацію пенсій 2024 року розповіла міністерка соціальної політики України Оксани Жолнович, передають Патріоти України.

Кому перерахують пенсії 2024 року

За словами Жолнович, виплати перерахують "практично всім громадянам", які вийшли на пенсію пізніше ніж через три роки від моменту відповідної реформи. Адже за останні три роки пенсії більш-менш відповідали ринковій вартості. А всі пенсії, які були до того, нараховувались за заниженими коефіцієнтами, меншими за реальну вартість.

Бальна система нарахування пенсій

Міністерка пояснила, що бальна система нівелює розбіжності у розмірах пенсій за однаковий страховий стаж у людей, які набули пенсійного віку в різні періоди.

"Новий розрахунок передбачає, що за кожен місяць, коли людина сплачувала страховий внесок або працювала, буде вирахувано співвідношення її заробітної плати і середньої, яка була на той місяць у той рік. Тобто, планується розрахувати реальну купівельну спроможність. Якщо ми отримаємо суму на рівні середньої зарплати, за це буде людині нараховано 10 балів. Якщо більше, то 11-12 балів, тобто пропорційно. Або, навпаки, менше", – розповіла Жолнович.

У кожного українця буде унікальна підсумкова кількість балів. Завдяки цьому можна буде щорічно оцінювати та порівнювати відповідний показник із середньою зарплатою в певному році та індексувати пенсію.

Зазначається, що 2024 року не буде суттєвої індексації пенсій, адже на потрібно близько 300 млрд грн. Водночас держава виділила всього 100 млрд грн. Тож акцент у контексті підвищення пенсій робитиметься на тих, хто отримує найменші виплати, – це близько 60% пенсіонерів.

Підвищення пенсій 2024 року

Індексацій пенсій 2024 року в Україні відбудеться у три етапи – в січні, березні та липні.

  • У січні пенсії підвищать тим, хто отримує мінімальну і максимальну пенсію;
  • у січні та липні пенсію перерахують тим, хто отримує мінімальну пенсію у 65 років із повним страховим стажем. Це чоловіки, які мають 35 років стажу, і жінки, які мають 30 років стажу;
  • у березні пенсії підвищать усім, чиї виплати мають індексувати за планом.

"Ми не будемо цапами-відбувайлами": Через протести фермерів Кулеба звернувся до влади в ЄС із жорсткою заявою

четвер, 29 лютий 2024, 10:37

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до урядів європейських країн. Він закликав їх розпочати діалог зі своїми фермерами, а не звинувачувати в усіх проблемах Україну, яка не згодна бути "цапом-відбувайлом", передають Патріоти Україн...

Гіганти електроніки закривають останні магазини в РФ - на місці LG, Bosch і Sony з'являються китайські та турецькі точки

четвер, 29 лютий 2024, 9:32

Компанії LG, Bosch та Sony з Південної Кореї, Німеччини та Японії закривають останні магазини в Росії. Перед закриттям там проводять розпродаж залишків техніки, а на місці фірмових магазинів світових гігантів відкриваються точки постачальників із Туреч...