В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України.

На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше від підриву ГЕС постраждає Херсонська область.

Власне, Сирота заявив, що нову Каховську ГЕС побудують на тому ж місці вже після деокупації. "Нам доведеться дуже швидко відбудовувати і будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу та потужнішу (станцію, – ред.). Вони (окупанти, – ред.) будуть бачити це", – запевнив Сирота.

Директор "Укргідроенерго" сподівається, що нижня водозливна гребля не підірвана, а якщо й підірвана, то вся вода зійде з водосховища.

"Тому ми з проєктним інститутом і з будівельниками обговорюємо питання, як потрібно після деокупації відгородити плотину. Наразі у верхніх водосховищах ми будемо зберігати воду. Зараз 3–4 області будуть потерпати від нестачі води", – зауважив він.

Сирота раніше зазначав, що підірвана окупантами Каховська ГЕС не підлягає відновленню в її колишньому вигляді, обладнання машинного залу повністю знищено. Крім того, протягом найближчих днів Каховське водосховище просто зникне.

Японія надала Україні гранти на 22 мільярди гривень: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...