У 2024 році український ринок праці зазнав значного зростання кількості вакансій для ветеранів і пенсіонерів, що відображає пристосування роботодавців до дефіциту кадрів. Ці зміни свідчать про зростання інклюзивності ринку праці та залучення фахівців з різним життєвим досвідом, передають Патріоти України.
Про це йдеться у дослідженні однієї з платформи для пошуку роботи. Згідно з інформацією, кількість вакансій для ветеранів зросла майже в чотири рази: з 3 229 у лютому 2022 року до 12 334 у червні 2024 року.
Це зростання на 82% за рік, що значно перевищує загальне збільшення ринку праці на 22%. Такі вакансії стали популярними не лише через зростаючий попит, а й через розширення пропозицій у різних регіонах України.
У звіті за червень 2024 року відзначалось також зростання вакансій для пенсіонерів на 6%. Це свідчить про те, що ринок праці стає більш інклюзивним, пропонуючи роботу людям з різним життєвим досвідом. Регіони-лідери за кількістю вакансій для ветеранів включають:
Вас може зацікавити:У Києві маленьку кімнату в панельці переробили на "квартиру" і продають за десятки тисяч доларів: який вигляд має
Вас може зацікавити:"Влучили з дистанції майже 1800 км": Зеленський відзначив ГУР і дві бригади ДШВ. Відео
Незважаючи на загальне зростання кількості вакансій, конкуренція на ринку праці залишається високою. За даними Work.ua, у липні 2024 року користувачі створили або оновили 330 522 резюме, що на 9% більше, ніж у червні. Зросла також конкуренція за вакансії, повернувшись до рівня березня 2024 року.
Однією з нових тенденцій у 2024 році стала поява вакансій у сфері бронювання. Кількість таких вакансій зросла на 23% у липні, що свідчить про розширення ринку праці в нових галузях. Також спостерігається зростання пропозицій для фахівців зі знанням англійської мови (+5%) та для студентів і людей без досвіду роботи (+1%)
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...