Експерти відзначають помітне збільшення пропозицій щодо працевлаштування в Україні у другій половині 2023 року. Найактивніше роботодавці шукають співробітників у Києві та Київській області, у Дніпрі, а також на Львівщині та Одещині. Втім, водночас на ринку праці зберігаються серйозні перекоси. Про зростання кількості вакансій розповіла експертка з працевлаштування Валентина Бардадим в ефірі телемарафону. За її словами, чималу роль відіграв сезонний фактор, передають Патріоти України.
"Осінь-зима – (це час, коли. – Ред.) бізнеси взагалі починають трошки оживати. Входимо до такого бізнес-активного сезону... Тому кількість вакансій справді збільшилася. І навіть у порівнянні з лютим 2022 року більша кількість вакансій була розміщена на початку осені 2023-го. Якщо не помиляюся, там показник становив близько 105 тисяч вакансій, які опублікували роботодавці. Це дуже велика цифра, і це не може не тішити – бізнеси ще активніше починають відкривати вакансії, а не скорочувати. А у співробітників, які шукають роботу, (з'являється. – Ред.) більше можливостей працевлаштуватися", – зазначила Бардадим.
Проте кадровики провели дослідження, яке показало: підвищений попит спостерігається далеко не на всі професії. Роботодавцям найгостріше не вистачає кадрових військових, медиків, представників робітничих професій, а також вузькопрофільних фахівців із деяких інших сфер.
У ІТ водночас виникла дуже висока конкуренція, хоча зарплати залишаються високими. Так, конкуренція у цій сфері у 20 разів перевищує середню по країні, а ситуація змінюється чи не щотижня. Якщо порівнювати статистику за місяцями, то за деякими посадами в ІТ кількість відгуків на вакансії змінюється на 30%, фіксують експерти.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...