В Україні почали блокувати пенсії навіть за копійчані комунальні борги: Що робити пенсіонерам

В Україні банки за комунальні борги, які можуть значно зрости з червня поточного року у зв'язку з підвищенням, блокують навіть пенсійні рахунки своїх клієнтів. Але, як пояснюють у самих банках, на час воєнного стану пенсійний рахунок має бути захищений, а таке блокування відбувається помилково, передають Патріоти України.

Щоб вирішити ситуацію, під час блокування пенсійного рахунку потрібно надати виконавцю довідку про те, що рахунок використовується для отримання пенсії. Тоді його мають розблокувати, пише видання «На Пенсії» з посиланням на один з банків.

Крім того, за чинними правилами, виконавець має зняти арешт на суму в розмірі 13 400 грн (для поточних витрат боржника) зі звичайного рахунку, якщо його заарештували.

Так, згідно із законом за будь-який борг (найчастіше йдеться про комунальні борги, борги за аліментами, штрафами), незважаючи на суму (навіть якщо це 200 грн), весь банківський рахунок можуть арештувати.
Для цього той, кому винен клієнт банку, звертається до суду, суд виносить рішення та починається виконавче провадження.

Виконавець судового рішення звертається до банку, фінансова установа зобов'язана арештувати рахунки свого клієнта за борги. Але при цьому заборонено під час воєнного стану арештовувати пенсійні рахунки. Тому такий арешт може статися лише помилково.

Сам банк знімати арешт з рахунків не має права. Така можливість є лише у судових виконавців. Після звернення боржника вони мають звернутися до банку та зняти арешт або з усієї суми (якщо це пенсійний рахунок), або з суми на картці у розмірі 13 400 грн.

Як в Британії та Швейцарії: Кабмін планує запровадити в Україні новий податок

середа, 27 вересень 2023, 23:00

Кабмін планує запровадити в Україні новий екологічний податок на європейський зразок. Він передбачений на захоронення та розміщення сміття на полігонах. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, передають Патріоти України. ...

В Офісі президента заявили про користь "легкої" девальвації гривні: До чого готуватись

середа, 27 вересень 2023, 21:03

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма вважає корисною для економіки легку контрольовану девальвацію гривні та м'якшу монетарну політику, однак наголошує, що це його особиста точка зору, а не офіційна позиція держави. Про це він сказав в інт...