В Україні почали продавати ранню полуницю: Чи безпечна вона

Результати лабораторних тестів вразили журналістів.

На вітчизняних ринках стає все більше імпортної полуниці, обсяги ввезення якої до України зростають. Ягоду везуть з Іспанії, Туреччини і Греції. Ціни "кусаються", однак попит на товар є, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Журналісти вирішили перевірити, чи безпечна рання ягода. В рамках експерименту вони придбали на одному зі столичних ринків кілька зразків ранньої полуниці.

"Зараз грецька полуниця йде, дуже красива. Кілограм 400 гривень коштує", – розповідають продавці.

Вибір ягоди наразі невеликий. Вітчизняної полуниці в продажу ще немає, а іспанську вже розібрали.

Зі зразками полуниці попрямували до лабораторії. Для перевірки на нітрати ягоду подрібнюють на тертці, кладуть в мірну склянку, заливають спеціальним розчином і ретельно перемішують. До отриманої рідини занурюють електроди. Перший результат – 57 мг на кілограм при нормі в 60. Ягода придатна для вживання.

На черзі ще одна проба. Результат несподіваний – 137! Перевищує норму більш ніж удвічі. Лабораторія негайно готує документи на заборону продажу цієї партії ягід, контролери знімають товар з реалізації.

"Надлишок нітратів в організмі, коли вони переходять в нітрити, блокує доступ кисню до органів, гемоглобін перетворюється на метгемоглобін, виникає кисневе голодування. Якщо це велика кількість, в організмі відбуваються незворотні процеси", – розповідає завідувачка лабораторії.

Фахівці радять вживати ранню ягоду обережно, не більше декількох плодів на день. Адже від такої полуниці може бути більше шкоди, ніж користі.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...