В Україні почали продавати ранню полуницю: Чи безпечна вона

Результати лабораторних тестів вразили журналістів.

На вітчизняних ринках стає все більше імпортної полуниці, обсяги ввезення якої до України зростають. Ягоду везуть з Іспанії, Туреччини і Греції. Ціни "кусаються", однак попит на товар є, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Журналісти вирішили перевірити, чи безпечна рання ягода. В рамках експерименту вони придбали на одному зі столичних ринків кілька зразків ранньої полуниці.

"Зараз грецька полуниця йде, дуже красива. Кілограм 400 гривень коштує", – розповідають продавці.

Вибір ягоди наразі невеликий. Вітчизняної полуниці в продажу ще немає, а іспанську вже розібрали.

Зі зразками полуниці попрямували до лабораторії. Для перевірки на нітрати ягоду подрібнюють на тертці, кладуть в мірну склянку, заливають спеціальним розчином і ретельно перемішують. До отриманої рідини занурюють електроди. Перший результат – 57 мг на кілограм при нормі в 60. Ягода придатна для вживання.

На черзі ще одна проба. Результат несподіваний – 137! Перевищує норму більш ніж удвічі. Лабораторія негайно готує документи на заборону продажу цієї партії ягід, контролери знімають товар з реалізації.

"Надлишок нітратів в організмі, коли вони переходять в нітрити, блокує доступ кисню до органів, гемоглобін перетворюється на метгемоглобін, виникає кисневе голодування. Якщо це велика кількість, в організмі відбуваються незворотні процеси", – розповідає завідувачка лабораторії.

Фахівці радять вживати ранню ягоду обережно, не більше декількох плодів на день. Адже від такої полуниці може бути більше шкоди, ніж користі.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...