В Україні почали призначати субсидії по-новому: Ось як змінилися правила

Український уряд переписав правила призначення субсидій. Це має полегшити умови надання допомоги від держави на оплату комунальних послуг та оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), передають Патріоти України.

Зміни набули чинності з 1 березня – зокрема вони стосуються низки технічних помилок, що заважали отримати субсидії. Нові умови ухвалили на засіданні Кабміну 28 лютого.

Зокрема це дозволить отримати субсидію на сплату комунальних послуг людям, які не змогли зробити це через несвоєчасне подання відомостей постачальниками послуг. Українці, які опинилися в такій ситуації, зможуть самостійно надати Пенсійному фонду відомості для призначення виплати. В Кабміні зазначили, що це часто стається з людьми, які живуть в ОСББ, оскільки надавачі послуг подавали інформацію із затримкою або взагалі не подали.

Також у березні розширили перелік територій, на яких ВПО можуть отримувати компенсації за найм житла – тепер субсидію зможуть отримувати внутрішньо переміщені особи у Харкові та Сумах. Загалом допомога надається по всій території України, крім:

  • територій, де ведуться активні бойові дії;
  • тимчасово окупованих територій України.

Переселенці можуть отримувати й дві субсидії одночасно. Але для цього потрібно мати офіційний договір оренди житла та відповідати критеріям державної підтримки, як-от:

  • втратили житло через війну;
  • переїхали із зони бойових дій;
  • не мають іншого житла на підконтрольній території;
  • крім того, орендар та орендодавець не можуть бути родичами, а також орендар не повинен отримувати інші виплати на житло.

Як переселенцям отримати субсидію на оренду житла

Вас може зацікавити:Як правильно обрізати троянди, щоб вони яскраво зацвіли: покрокова інструкція

Вас може зацікавити:Молодий прокурор оформив собі інвалідність і через кілька місяців звернувся за спецпенсією: йому платитимуть десятки тисяч щомісяця пожиттєво

Щоб отримати субсидію на оренду, ВПО потрібно укласти типовий договір найму житла, надати документи про статус ВПО та орендне житло й подати заяву. Цей договір не лише дозволяє оформити державну допомогу, а й захищає орендаря від раптового виселення чи підвищення орендної плати.

Такий договір діє як захист переселенців від ризиків, які можуть виникнути при оренді житла. А саме:

  • запобігання несподіваному підвищенню орендної плати;
  • юридичний захист від раптового виселення;
  • можливість офіційно оформити субсидію та отримати державну допомогу.

В Україні хочуть рахувати зарплати по-новому: Де хочуть взяти гроші на підвищення мінімалки

п’ятниця, 23 травень 2025, 18:30

Мінімальна зарплата в Україні наступного року може зрости до 8688 грн, а прожитковий мінімум – до 3171 грн. Забезпечити фінансування планів уряду можна завдяки детінізації економіки та оптимізації недієвих державних програм. Про це заявив голова Коміте...

Удар для Путіна: Мерц ініціював включення заборони експлуатації "Північних потоків" у пакет санкцій ЄС

п’ятниця, 23 травень 2025, 18:24

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц активно підтримує пропозицію заборонити відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у новому пакеті санкцій ЄС проти Росії. Про це пише Financial Times із посиланням на поінформовані джерела. За інформацією джерел г...